Millet ve Sivas adına eleştiriye açığım

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kamu görevlilerinin veya siyasetçilerin her zaman eleştirilmeye izin vererek buna müsait ve açık olması gerektiğini belirterek, “Ama bu eleştirilerin dozajı ve yeri millet menfati olmalıdır, şehir menfati olmalıdır. Bu noktada da doğal olarak eleştirilme, yön gösterme, doğrunun, yanlışın net ortaya konması adına basının, tarafsız, mesleki ilkelere uygun olarak büyük bir misyonu var” dedi.

Millet ve Sivas adına eleştiriye açığım

ŞEREF GÜLMEZ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Sivas Belediyesi Selçuklu Sosyal Tesisinde basın mensupları ile bir araya geldi. Toplumu doğru bilgilendiren, her türlü manipülasyona karşı, algıya karşı toplumun doğru tarafsız haber alması noktasında gece gündüz demeden fedakarca görev yapan tüm basın çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür eden Belediye Başkanı Bilgin, yorum ve başarılar diliyorum. Demokrasinin en temel özelliklerinden birisi basının güçlü olması ve toplumu doğru bilgilendirmesidir. Özellikle çağımızda doğru ve yanlış demeden her haberin kolayca ulaşabildiği, toplumu manipüle edebildiği bir ortamda sizler gibi değerli basın mensupları aracılığıyla toplumun her kesimi gerek ülke gündemiyle gerekse şehir gündemiyle ilgili olarak doğru tarafsız ve gerçekçi olarak bilgilendirilmesi çok çok önemlidir. Bizlerde tüm kamu ve kamu kuruluşları başta olmak üzere Sivas Belediyesi olarak bu noktada her zaman basınımızın yanında olduğumuzu ve olacağımızı basınımızın doğru tafrasız ve toplumun doğru haberlerle bilgilendirilmesi noktasında gerekli olan alt yapının hazırlanmasında her zaman sizlerle bir olacağız beraber olacağız”dedi.

BASIN, KAMU GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYOR

Basın sektörünün bir yanı ile kamu görevi yürüttüğünü dile getiren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Hem kamu hizmetlerinin topluma dogru aktarılması hemde toplumun bu kamu hizmetlerine bakışının geri dönüşümü noktasında basın aracı bir rol üstleniyor ve bu noktada büyük bir misyonu var. Sonuçta belediye başkanı da olsak, kamu kurumuda olsak toplumun önünde ve topluma hizmet eden bireyleriz. Bu noktada da doğal olarak eleştirilmeye yön gösterilmeye, doğrunun yanlışın net ortaya konması noktasında da basın kuruluşlarının önemli bir misyonu var. Bize her zaman şehrimiz adına sizler aracılığı ile milletimizden gelen talepleri, varsa eksiklikler, noksanlıklar bize doğru ve tarafsız bir şekilde iletilmesi noktasında her zaman açığız. Kamu görevlisi veya siyasetçi her zaman eleştirilmeye müsait olmalıdır, eleştirilmeye izin vermelidir. Ama bu eleştirinin dozajı ve yeri millet menfati olmalıdır, şehir menfati olmalıdır. İnşallah önümüzdeki 5 yıl boyunca şehrimize birlikte hizmet etmeye talibiz. Seçim döneminde de çok söyledik ortak aklı  eğemen kılarak istişareyi esas alacağız ben yaptım oldu anlayışını bir kenara bırakacağız dedik burada da bizim en büyük yardımcımız basın mensupları olacak. Biz eğer Sivas’ta ortak aklı ve istişareyi eğemen kılarsak, şehrin tüm dinamiklerini bir araya getirerek şehre hizmet etmeyi şiar edinirsek bir çok sorunu çözmüş oluruz. Biz bu dönemde İnşallah bu anlayışı ortaya koyacağız”diye konuştu. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, daha sonra basın mensupları ile sohbet ederek öneri ve taleplerini dinledi. Ardından söz alan şehirdeki duayen gazetecilerden Yücel Yönal ve Sirer Doğan, tüm meslektaşlarının basın bayramını kutlayarak Başkanımız Bilgin'e düzenlediği program için teşekkür etti.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER