MEZARLIKLAR TEMİZLENMEDİ

Kurban Bayramı’nın gelmesi ile beraber vatandaşlar vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için bayramın ilk günü Yukarı Tekke Mezarlığı’na koştu. Ancak temizlenmeyen mezarlıklar, taşan hayratlar ve mezarlıkların çevresindeki çöpler vatandaşlardan büyük tepki topladı.

MELDA GENEŞ

Mezarlıkların etrafında biriken çöp yığınları ve hayratlardan taşan sular etrafta pis bir görüntü ve koku bıraktı. Mezarlıkların bakımsızlığını gören vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Bayramın ilk günü vefat eden yakınlarını ziyarete giden vatandaşlar; “Tek mezarlıkların düzenli bir şekilde bakımı yapılırken aile mezarlıklarına aynı ihtimam gösterilmiyor. Tek mezarlıklar sulanıyor ancak aile mezarlıkları sulanmıyor. Hayratlar taşmış, yerler çöp dolu bayram günü hoş bir görüntü olmadı. Kendi yakınlarını ziyarete gelen ailelerinde su şişesi çöplerini bu şekilde bırakması doğru değil.” ifadelerini kullandı.

Durumdan şikayetçi olan vatandaşlar konuyu Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne taşıdı. Yetkililer durumu değerlendireceğini belirtmesine rağmen fiilen hiç bir geri dönüş olmaması, bayram günü vatandaşların büyük tepkisine yol açtı. Her sene bayramdan önce yetkililer tarafından temizliği ve bakımı yapılan mezarlıkların bu şekilde bakımsız bırakılması gerekli özen neden gösterilmiyor sorularını akıllara getirdi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20