MEMUR-SEN sahurda buluştu

Memur-Sen Sivas İl Temsilciliği Sahur programı düzenledi. Programda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ulu Camii'nde Sabah Namazı sonrası Morali baba Kuran kursu öğrencileri olan hafız İbrahim Karataş ve hafız Ömer Sefa Sekreter'e Ramazan dolayısıyla Sahur Mukavelesini ezbere okuyan çocuklarımızı tebrik edip çeyrek altın takarak ödüllendirdi.

MEMUR-SEN sahurda buluştu

SÜMEYRA DENİZ

Memur-Sen Sivas İl Temsilciliği Öğretmenevinde düzenlediği sahur programında üyelerle bir araya geldi. Düzenlenen sahur programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın Katıldı.

Programda konuşma yapan Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Efe Zileli, “Memur-Sen; sendikal alandaki prangaları kırarak, engelleri aşarak Türkiye’de sendikal tarihin akışını, kamu görevlilerinin sendikacılığa bakışını değiştirdi. Sendikal vesayet kadar siyasal vesayetle de mücadele ettik. Memur-Sen’in kamudaki yasakları, sınırlamaları, dayatmaları hedef alan, yasakçı zihniyete muhalifliği kuşanan farklı, iddialı, güçlü bir sendikal duruşu esas almıştır. Biz 1 milyon üyemizle herhangi bir partinin değil hakkın, adaletin, ümmetin, milletin, Türkiye’nin yanında durduk her zaman. Bir partinin değil, millete hizmet, hakka hizmet fikrinin yanında yürüdük. Köhne ve karanlık geçmişi değil, aydınlık geleceği temsil edenleri yoldaş edindik. 16 Nisan’da istikrar dedik, istikbal dedik, istiklal dedik. Bugün de aynı şeyi söylüyoruz: istikrar, istikbal, istiklal diyoruz. Kazanımlarımıza gözümüz gibi bakamazsak, gözümüzün yaşına bakmazlar!” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 04:07

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER