Medicana’dan gazetemize ziyaret

Medicana’dan gazetemize ziyaret

MELTEM DUMAN

Sivas Medicana  Genel Müdürü Ersan Biçkioğlu, gazeteciler günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemizin işleyişi hakkında Safya sekreterimiz Melda Geneş’ten bilgiler alan Biçkioğlu, gazetemizin personelinin gazeteciler gününü kutladığını, basın ve sağlık sektörünün birlikte başarılı işlere imza attıklarını, bu birlikteliğin beraberce devam edeceğini söyledi.

Sayfa sekterimiz Melda Geneş ile bir süre sohbet ederek basın ve sağlığı konuşarak gündemi meşkul eden omicron rahatsızlığına ilişkin öngörülerde bulundu.

Biçkioğlu, “Omicron  oldukça hızlı yayılıyor, ama yatış oranları düşük daha az hasta ediyor şuan gördüğümüz .   Sivas’ta yok. Şuan Avrupa’dan İstanbul’a geçmiş, İstanbul’da vaka sayılarını arttırmış durumda. Sivas’ta da bekliyoruz. Bu hareket fazlalılığı sebebiyle 15-20 gün içerisinde diye ön görüyorum. Ondan sonra bizde İstanbul’un yaşadığı durumları yaşıyor olacağız. Vaka Sayılarımız artacak, insanlar pozitif olacaklar, şuan sayılarımız oldukça az. Omicron erken dönemde daha yoğun bir bulaş yapıyor. Test sonuçları gelinene kadar başkalarıyla temas edilmemesi çok önemli, özellikle ilk iki günde çok yaygın bir bulaş riski var” diye konuştu.

Medicana yetkililerine gazetemizi ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini diye getiren sayfa sekterimiz Melda Geneş, çalışanlar adına Medicana Genel Müdürü Ersan Biçkioğlu’na teşekkür etti.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER