Meczuplara fırsat vermeyelim

Sivas’ta yerel bir TV kanalına katılan ve ‘Peygamberimizi rüyamda gördüm. Bana irşat edilecek illerin listesini verdi. Bu listede Sivas ta var’ diyen dernek başkanına tepkiler büyüyor. CHP milletvekili Ali Akyıldız, ‘’Bu kişi Sayın Cumhurbaşkanımız Sivas’a geldiğinde Cumhurbaşkanımız ile görüştürülüyor. Bunu bir yerlere taşımak Sivas’a ihanettir. Yeni meczuplarla yeni FETÖ’ler yaratılmasın’’ dedi.

Meczuplara fırsat vermeyelim

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Ravza Derneği Başkanı Abdullah Ağbektaş, 8 Mart 2018 tarihinde katıldığı yerel bir televizyon programında sarf ettiği sözler ile tepkileri üzerine çekti. Ağbektaş rüyasında peygamberi gördüğünü, kendisine bir irşat listesi verildiğini ve bu listede Sivas’ın da bulunduğunu söylemişti. Konuşma Sivaslılar tarafından eleştirilere neden olurken, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız da tepkisini dile getirdi. FETÖ’nün de bu tür söylemlerle insanları kandırdığını hatırlatan Akyıldız, ‘’ Yeni meczuplarla yeni FETÖ’ler yaratılmasın istiyoruz’’ dedi. Akyıldız, ‘’Bir Sivaslı olarak benim kabul etmediğim bir sıkıntı yaşandı yakın zamanda.  ‘Acaba yeni FETÖ mü yaratılıyor’ diye sormadan edemiyorum kendi kendime. Sivas’ın yerel bir kanalında, bir dernek başkanının konuşmasında tüylerim diken diken oldu. Güzel dinimizi istismar etmek, dinimizi kullanmak, peygamberimizi kendi çıkar ve menfaatleri adına kullanmak meczupluktur. Bunu yapan insanın da Sivas’tan çıkmış olması da beni bir Sivaslı olarak çok üzmüştür. Ne diyor o programda, ‘ben rüyamda peygamber ile konuştum’ diyor. Sivas’ın irşat edilecek iller arasında olduğunu peygamber buna söylüyor rüyasında. Ve elinde bir liste, Sivas’ın da bu irşat edilecek iller arasında olduğunu söylüyor bu meczup’’ dedi.

‘Yeni meczuplarla yeni FETÖ’ler yaratılmasın’

Akyıldız, din istismarının önünün açılmaması gerektiğini söyleyerek, ‘’Daha da gariptir; bu kişi Sayın Bakan, Sayın Vali benim arkamda diyor. Ve bu kişi Sayın Cumhurbaşkanımız Sivas’a geldiğinde Cumhurbaşkanımız ile görüştürülüyor. Buradan devlet yetkililerimize ve sayın bakanımıza sesleniyorum. Lütfen güzel dinimizi istismar etmeye kalkan din bezirganlarına prim vermeyelim. Biz toplum olarak ne çektiysek bu dincilerden çektik. Ben dindarları kastetmiyorum. Dindarlar benim baş tacım. Dindarları ve dincileri ayırmamız lazım. Yeni bir FETÖ de Sivas’tan çıksın istemiyoruz. Yeni bir FÖTE terör örgütü Sivas’ta çıksın veya önü açılsın istemiyoruz. Bu konu çok hassas bir konu. Ve Sivas geçmişinde çok sıkıntılar yaşamış bir il. Yaralarımızı hala sarmaya çalışıyoruz. Yeni meczuplarla yeni FETÖ’ler yaratılmasın istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştürecek kadar önüne düşüp, bunu bir yerlere taşımak Sivas’a, dinimize bir ihanettir çok net söylüyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 04:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan
erkan - 2 yıl Önce

Boyle bir sozu videosu varsa paylasinda gorelim

erkan
erkan - 2 yıl Önce

Boyle bir sozu videosu varsa paylasinda gorelim

SIRADAKİ HABER