Meclis’ten, Mehmetçiğe tam destek

(CHP) Gemerek İl Genel Meclisi Üyesi Kazım Çelebioğlu’nun çağrısına kulak veren 43 İl Genel Meclisi üyesi Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçiğe destek vermek için aralarında para topladı. İl Genel Meclisi üyelerinden toplanan paralar Mehmetçik Vakfına bağışlanacak.

Meclis’ten, Mehmetçiğe tam destek

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Gemerek İl Genel Meclisi Üyesi Kazım Çelebioğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) destek olmak amacıyla Mehmetçiğe destek olalım çağrısına kulak verdi. Gemerek’te başlattığı destek kampanyası hakkında meclis üyelerine bilgi veren ve çağrıda bulunan Çelebioğlu’nun konuşmasının ardından 43 İl Genel Meclisi Üyesi aralarında para topladı. 43 meclis üyesi tarafından toplanan paralar Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

Ülkemizde yaşanan olaylara da değinen Çelebioğlu, “Ülkemiz son günlerde dış kuvvetlerin tehdidi altında. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; ülkemizin birliğini, dirliğini sağlamak için Afrin’de mücadele veriyor. Bizler de meclis üyeleri olarak elimizden geldiğince taşın altına elimizi koyalım ve gönlümüzden geçen ne ise Mehmetçik Vakfı’na verilmek üzere bağışta bulunalım. Örneğin bugün  lokantada yemek yemeyelim de simitle karnımızı doyuralım. Hiçbir şey olmaz. Gün birlik günü, gün beraber olma günü. Bu işi de aramızda en iyi İdris Hoca yapar. Paraları toplasın, bağışımızı gerçekleştirelim” ifadelerini kullandı ve ilk bağışı da AK Partili Meclis Üyesi İdris Yazıcı’ya kendisi verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER