Meclis tek yürek oldu

Meclis tek yürek oldu

MEHMET TIRPAN

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları sona erdi. İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ek dündem maddeleri ele alınarak grupbaşkan vekillerine gündem dışı söz verildi. Birlik mesajlarının verildiği toplantıda tüm üyelerin amacının Sivas’a hizmet etmek olduğu söyledi. İlk olarak gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, “Biz bir aile olduk. Her birimiz 31 Mart’tan önce partilerin temsilcileri olarak görev yapıyorduk. 31 Mart akşamı seçimler bitti. Sivas’ımıza, ilçelerimize, köylerimize, mezralarımıza hizmet etmek için seçilen kişileriz. 43 İl Genel Meclisi olarak burada hepimizin gayesi amacı bir” dedi. Kendilerinin muhalefet partilerinden seçilip geldiklerini amaclarının ise bu memlekete hizmet etmek olduğunun altını çizen Güller, “Bizler muhalefet partilerinden seçilip geldik. İktidar partisi şu anda görev yapmakta. Bizlerin görevi  gördüğümüz eksiklikleri doğruya çekebilmek ve iktidar partisinin doğrularını da burada söyleyebilmek, paylaşabilmektir. CHP olarak düşüncemiz şu. Ramazan’dan sonra Sivas adına bizi Ankara’da temsil eden milletvekillerimizi, bakanlarımızı, Sivas’ımızın 43 İl Genel Meclis Üyesi olarak taleplerimizi, yapılabileceklerimizi bizler taşın altına elimizi koyduğumuzu kendilerine bildirmek, onlardan da kollarını değil başlarını bu taşın altına koymalarını isteyeceğiz. Hepimiz madem ilçelerimiz, köylerimiz için varsak bizlerin taleplerini de göz ardı etmeden bizleri dinlemelerini bizlere yardımcı olmalarını isteyeceğiz. İşimiz çok kolay değil. Çünkü coğrafya dağınık, köy sayısı mezra sayısı fazla. Nüfusumuz düşük. Gelen ödenekler belli. Eşit ve adil bir şekilde dağıtmanın yollarına bakmak zorundayız. Bunu yaparken de hukuka dayalı bir sistem içerisinde çalışmak istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerine siz değerli meclis üyelerimize  Allah kolaylık versin diyorum” ifadelerini kullandı.

“ADİL BİR ŞEKİLDE HER YERE HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulkadir Demirel ise, “31 Mart yerel seçimleri sonrasında oluşan 24. Dönem İl Genel Meclisimizde şu anda burada bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin siz değerli üyeleri tekrardan hoş geldiniz diyorum. Umuyorum ki 24. Dönem İl Genel Meclisimiz, 23. Dönem İl Genel Meclisimizin yapmış olduğu hizmetlerin üstüne değerli hizmetler kataraktan az önce CHP’den Sadık Bey’in belirttiği gibi hizmetlerin üstüne hizmetler yapacaktır. Tabi Sivas’ımızın toprağı geniş. Türkiye’nin en büyük toprağına sahip illerinden bir tanesiyiz. Şu anda ülkemizin içerisinde bulunduğu durum da ortada. En adil bir şekilde her toprağına, her metresine eşit bir şekilde hizmet götürmeye çalışacağız. 24. Dönem Meclis Üyeleri olarak aynı çatı altında büyük bir birliktelik içerisinde yapacağımız  tüm hizmetlerde ortak akıl ve birlikte hareket edeceğimizi umuyorum. Şimdiden arkadaşlarımın hepsine hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

“İLİMİZE, İLÇELERİMİZE, KÖYLERİMİZE HİZMET ETME KONUSUNDA YARIŞACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Grup başkanvekili Bekir Tanyıldız da, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde MHP olarak 7 ilçe belediye başkanlığı, 3 belde belediye başkanlığı, 7 de il genel meclisi üyeliği kazandık. Hepsini yürekten tebrik ediyorum. Allah yardımcımız olsun. Dava arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Maalesef birkaç ilçede de küçük farklarla kaybettik. Ama cumhur neye karar vermişse başımız gözümüz üstüne diyoruz. Daha çok çalışacağız, daha çok olacağız. Meclisin genel yapısında ise 23. Dönem’den 6 arkadaşımız tekrar seçilerek 24. Dönem’de görev yapmaya hak kazandı. 24. Dönem’de görev yapacak olan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Pozitif ayrımcılık yaparak 2 hanımefendiye de ayrıca hayırlı olsun diyorum. Kıymetli meclis üyeleri seçimden sonra parti rozetlerimizi çıkararak İl Genel Meclisi Üyesi rozetimizi taktık. Bundan sonra ilimize, ilçelerimize, köylerimize hizmet etme konusunda yarışacağız. Yapacağımız her işte söyleyeceğimiz her sözde Cumhur İttifakına uygun düşecek şekilde davranmalıyız. İlimizde ittifak yapılmada da bizler bu diğer illerde yapılan ittifakı göz önüne alarak davranacağız. Bu yeni dönemin partilerimize, seçmenlerimize hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum”

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

Son alarak söz alan Büyük Birlik Partisi İl Genel Meclis Üyesi Ömer Yeğin de, “24. Dönem’in birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağını başta Meclis Başkanımız Hakan Akkaş olmak üzere grup başkan vekillerimiz göstermiştir. Bu hususta şehrimize vereceğimiz hizmetlerden dolayı 5 yıl süre ile inşallah bugünkü gibi devam edeceğine inanıyorum” şeklinde sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 04:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER