Meclis Başkanlığa Akkaş seçildi

Sivas'ta İl Genel Meclisi başkanlığını 24. Dönemde yürütecek olan İl Genel Meclis Başkanı, başkan vekilleri ve divan katipleri yapılan seçimlerle belirlendi. Gizli oy kullanılarak ve tek adayla gidilen seçimde 43 üyenin 40 oyunu alan AK Parti eski İl Başkanı Hakan Akkaş Meclis Başkanlığı görevine seçildi.

Meclis Başkanlığa Akkaş seçildi

MEHMET TIRPAN

31 Mart´ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından ilçelerden İl Genel Meclisi´ne seçilen isimler gizli oylama ile meclis başkanı, meclis birinci ve ikinci başkanvekili ile meclis divan katibini seçtiler. İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen ilk toplantıda Meclis Başkanı Hakan Akkaş olarak belirlendi. Tek isimle gidilen seçimde 43 meclis üyesinin 40’ının oyunu alan AK Partili Akkaş 5 yıl boyunca İl Genel Meclisini yönetecek. Yine Meclis birinci Başkan Vekilliğine Fikret Doğruyol, ikinci Başkanvekilliğine Burhanettin Uğurlu Meclis divan katipliğine ise Arzu Polat ve Sururi Koçali seçildi. Divan katipliği yedekliğine ise Ahmet Gencer ve Yusuf Yüksel Yıldız seçildi.Başkanlık seçiminden sonra açıklamalarda bulunan Meclis Başkanı Hakan Akkaş, “Meclis Şahsıma göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı ve destekten dolayı sizlere şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Meclis Başkanlığı seçilmem inşallah şahsım, meclisimiz ve Sivas’ımız için hayırlar getirir” dedi. 31 Mart yerel seçimlerin sonucunda seçilmiş olan belediye başkanlarına Belediye ve İl Genel Meclis üyelerine başarılar dileyen Akkaş, “Seçilen insanların Sivas için gayret göstereceklerini biliyorum. 24. Dönem İl Genel Meclisinde 27 AK Partili, 7 Milliyetçi Hareket Partili, 4 Büyük Birlik Partili, 3 Cumhuriyet Halk Partili ve 2 adette bağımsız olmak üzere toplamda 43 arkadaşımız seçim sürelerini tamamlayarak mazbatalarını almışlardır. Farklı siyasi partilerden olmamız birlikte bu memleket için bir araya gelmemize engel değil. Hepimiz bu kutlu milletin bir parçasıyız ve bu memleketin çocuklarıyız. İnşallah hep beraber güzel bir şekilde huzur içinde bu süreci tamamlarız. Tekrar tarafıma verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

23. DÖNEM´DEN 6 KİŞİ KALDI

43 kişilik İl Genel Meclisi´nde 24. Dönem´de AK Parti 27 üye ile temsil edilirken MHP 7 üyeyle, BBP 4 üyeyle, CHP ise 3 üyeyle temsil edilecek. Meclis´te 2 de bağımsız üye yer alacak.  Önceki dönem meclis üyesi olan ve 24. Dönem´de de görev yapacak olan meclis üyeleri ve bağlı bulundukları ilçeler şu şekilde: Murat Başaran (Akıncılar-Bağımsız), Sadık Güller (Divriği-CHP), İlyas Vahapoğlu (Gölova-Bağımsız), Bekir Tanyıldız (Gürün-MHP), Emin Ünlüer (Kangal-AK Parti), Fikret Doğruyol (Merkez –AK Parti). 5 yıl boyunca Ak Parti Grup Başkanvekilliğini ise Apdulkadir Demirel yürütecek. Milliyetçi Hareket Partisi Grupbaşkanvekilliğini ise Bekir Tanyıldız yürütecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 04:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER