Marka Fuarı sınıfta kaldı

Sivas’ta üretim yapan firmaların tanıtım amacı ile stant açtıkları ‘Sivas Markaları’ fuarına ilgi beklenenden çok az oldu. Firmalar organize eksikliği nedeni ile ziyaretçi gelmemesinden yakınırken, fuarın beklenen sonuca yaklaşamadığı ifade edildi.

Marka Fuarı sınıfta kaldı

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas ürünlerinin tanıtımı amacı ile açılan ‘Sivas Markaları’ fuarında stant açan üreticiler umduklarını bulamadılar. Ürünlerinin tanıtımına katkı sağlayacakları düşüncesi ile katılan firmalar organizasyon eksiklikleri nedeni ile katılımın az olduğundan yakındılar. Firma yetkilileri, ‘’Fuar beklentimizi karşılamadı. Katılımın daha fazla olmasını bekliyorduk.  Fuar alanı inşaat halinde, sıkıntıları var. Ayrıca ulaşım konusunda insanlar sıkıntı çekiyor ve gelmemeyi tercih ediyor. Ayrıca fuarın duyurulmasında da eksiklikler var. BirçokSivaslının fuardan haberi yok. Sonuçta biz buraya ürün satmak için değil tanıtım için geldik. Amacımız yaptığımız işleri Sivas’a tanıtmak ama tanıtacak kimse bulamıyoruz’’ dediler. İlerleyen dönemlerde bu sıkıntıların giderilmediği taktirde fuara katılmayacaklarını belirten firma yetkilileri, ‘’İlgi oldukça düşük. Sivas’ın üretenlerinin birçoğu burada. İlginin düşük olmasının nedenleri arasında zamanlamanın yanlış olması var. İşlerin biraz daha düşük olduğu zamanda bu fuar yapılabilirdi. Çünkü insanların biraz daha geniş vakti olduğu zaman ziyaretçi mutlaka fazla olur. Organizede eksiklikler var. Ayrıca güvenlik sorunu var fuar alanında. Olası kötü amaçlı kişilere karşı hiçbir önlem yok’’ dediler.

BAŞKA ŞEHİR MARKALARI SERGİLENİYOR

Ayrıca Sivas Markaları için açılan fuara giriş kısmında bulunan diğer şehirlere ait stantlar da tepkilere neden oluyor. Fuarın amacına tezat oluşturan durumu eleştiren Sivaslılar, ‘’Fuar Sivas markaları diye açılıyor ama girişte açılan stantlarda başka şehirlerin ürünleri sergileniyor. Bu fuar ticari bir fuar değil. Yani firmalar satış yapmıyor tanıtım yapıyor. Ayrıca insanlar Sivas ürünlerini görmek için geliyorlar, girişte Sivas’tan başka birçok şehrin ürünleri ile karşılanıyor. Sivas fuarına gelen Sivas ürünleriyle karşılanmalı’’ diye tepki gösterdiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 10:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz
yavuz - 1 yıl Önce

kimi kandırıyorsunuz sivas markaları diye gittim doğru dürüs birtane sivas markası görmedim .sadece dışardan gelenlerin malzemeleri satılıyordu bu işi yapıyorsanız doğru dürüst yapın milleti kandırmayın .gerçi işi organize edene bakacaksın bu ayıpta ona yeter.

SIRADAKİ HABER