Macera parkı Sivas’a iyi gelecek

Belediye Başkanı Sami Aydın, Kardeşler ormanına yapılacak olan Macera Parkı için alan incelemesi yaptı. Yakın sürede yapımına başlanacak olan park hakkında konuşan Başkan Aydın, ’’Sivas’a farklı bir soluk katacak olan ‘Macera Parkı Projesi’Sivas'ımıza iyi gelecek’’ dedi.

Macera parkı Sivas’a iyi gelecek

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi, atıl vaziyette olan Kardeşler Ormanı’nı verimli hale getirmek ve insanların doğayla iç içe vakit geçirebilmelerine imkân sağlamak amacıyla yapacağı, Macera Parkı Projesini hayata geçiriyor. Belediye Başkanı Sami Aydın proje ile ilgili alan belirleme incelemesi yaparak, ‘’Sivas Macera Parkı'na kavuşuyor. Kardeşler Ormanı projesi içerisinde yer alacak ve Sivas’a farklı bir soluk katacak olan Macera Parkı Projesi için alan incelemesinde bulunduk. İnşallah Sivas'ımıza iyi gelecek’’ dedi.

Proje hakkında bilgi veren Başkan Aydın, “Önümüzdeki süreçte Kardeşler Ormanı’nı şehrimize yeni bir mesire alanı olarak kazandırmak istiyoruz. 200 dönümlük bir alanı Orman ve Su İşleri Bakanlığımızdan talep ettik ve belediyemize tahsis edildi. Ön çalışmalarımızı tamamlayarak bakanlığa sunduk. Bunların birisi de macera park. Bu projeyle alakalı yakın zamanda ihalemizi gerçekleştireceğiz. 1 milyon 605 bin lira olan bütçenin 401 bin 474 lirası ajans tarafından karşılanacak.” ifadelerini kullandı. Gençlere yönelik önemli bir aktivite merkezi olacak macera parkının Sivas’a renk katacağını dile getiren Başkan Aydın, “Eksikliğini hissettiğimiz kültürel, sosyal ve sportif anlamda çok güzel bir merkez olacak. İnşallah kısa zamanda bu projeyi tamamlanmış olacak şehrimize kazandıracağız. Şehrimiz için hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 04:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER