Lojistik Köy Projesi yer teslimini bekliyor

Vali Salih Ayhan, Sivas kamuoyunun yaklaşık 12 yıldır, merakla akıbetini beklediği Lojistik Köy Projesi ile ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Vali Ayhan, Lojistik Köy Projesi’nin ihalesinin yapılarak sözleşmesinin imzalandığını ancak yer tesliminin henüz yapılmadığını dile getirdi.

Lojistik Köy Projesi yer teslimini bekliyor

ŞEREF GÜLMEZ

2007 yılında ilk kez Sivas’ın gündemine gelen ve yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceği dile getirilen  ancak aradan geçen 12 yıl boyunca bir türlü faaliyete geçemeyen ve bu nedenle zaman zaman eleştirilere konu olan Lojistik Köy Projesi ile ilgili Vali Salih Ayhan, önemli açıklamalarda bulundu. Vali Ayhan, “Lojistik Köy’ün ihalesi yapıldı, sözleşmesi imzalandı. Yer teslimi ile ilgili bekleniyor. Niye bekleniyor, Lojistik Köyün yapımı için 2 yıllık bir süre ön görülüyor. Projede devam edecek, bununla ilgili hiç bir sorun yok. TCDD, Lojistik Köy Projesi’nde Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi ile birlikte hareket edecek” dedi.

SİVAS 2020 YILININ SONUNA DOĞRU CİDDİ BİR İVME KAZANACAK

Yapılacak yatırımlarla Sivas’ın geleceği yakalayacağını belirten Vali Salih Ayhan, “Sivas’ta istihdam odaklı çalışmalara ağırlık veriliyor. 2. OSB, Lojistik Köy ve Hızlı Tren ile birlikte Sivas, 2020 yılının sonuna doğru kalkınmada istihdam ciddi bir ivme kazanacak” dedi. Özellikle ilk etapta 10 bin kişinin uzun vadede ise 40 bin kişinin istihdam edilmesi öngörülen 2. OSB (Demirağ OSB) ve yaklaşık yine 2 bin kişinin istihdam edilmesi beklenen Lojistik Köy Projesi ile Sivas’ın en önemli sorunlarının başından gelen işsizliğe büyük ölçüde son verilmesi bekleniyor.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER