KYK Tanıtım Günleri başladı

Kredi Yurtlar Kurumu Sivas İl Müdürlüğü, yurt tanıtım günleri kapsamında il merkezinde İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte stant açarak tanıtım faaliyetlerine başladı.

KYK Tanıtım Günleri başladı

Sümeyra DENİZ

2017-2018 Eğitim öğretim yılının başlaması ile tüm il genelinde KYK genel müdürlüğünün başlatmış olduğu KYK tanıtım günleri ve emniyet genel müdürlüğü ile birlikte organize edilen tanıtım faaliyetleri Sivas’ta da kent meydanında başladı. Tanıtım faaliyetleri kapsamında kent meydanında KYK Yurt Müdürü Erdoğan Tunç ve Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Kiraz basın açıklamasında bulundu. Tunç, “KYK tanıtım günleri ve emniyet genel müdürlüğümüzün birlikte organize ettiğimiz üniversite öğrenimlerini yapmak için şehrimize gelen öğrencileri, karşılama, onları yönlendirme ve rehberlik etme noktasında hazırlamış olduğumuz stantlarımızı açmış bulunuyoruz. Şehir merkezimizde, üniversitede, terminalde ve şehrin muhtelif noktalarında yurtlarımızın bu anlamda şehrimize misafir gelen öğrencilerimize velilerimize yurtlarımızı gezdirerek bilgi vererek bu arkadaşlarımıza gerekli kolaylığı sağlamak için elimizden gelen gayreti göstermek durumundayız” dedi.
Bu yıl 10 Eylül itibariyle Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarında resmi olarak açılmış olduğunu belirten Tunç, “ Asil olarak kazanan öğrencilerimiz şu anda yurtlarımızda kalmaya başladı. 11 Eylül’den itibaren de Pazartesi Perşembe olmak üzere haftada 2 gün şeklinde yedek yerleştirmeler devam etmektedir. Şu an itibariyle Sivas KYK İl Müdürlüğü’ne bağlı 16 yurdumuzda toplam 15 bin 331 öğrenciye hizmet vereceğiz. Yurtlarımızda kalma hakkını kazanan öğrencilerimize yine KYK Genel Müdürlüğü’nün almış olduğu karar doğrultusunda 3 buçuk TL sabah kahvaltısında 7 buçuk TL’de akşam yemeğinde olmak üzere günlük 11 TL, aylık 330 TL beslenme yardımı vermekteyiz. Yine başvuran herkese 425 TL kredi ve maddi durumu iyi olmayan öğrencileri de gerekli araştırmaları yaptıktan sonra burs imkânı kurumumuz tarafından yapılmaktadır. Bu vesile ben şehrimize eğitim öğretim faaliyeti için gelen tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Gerekli karşılama ve rehberlik hizmetlerini Emniyet İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte arkadaşlarımız yürütecektir. Yeni eğitim öğretim yılının şehrimiz ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Kiraz ise Sivas’a gelen öğrencilerin barınma işlemlerini kolaylaştırmak ve yaşanılabilecek sorunların önüne geçmek adına stant açtıklarını belirterek şunları söyledi, “Bugün burada 2017-2018 eğitim öğretim döneminde ülkemizin dört bir yanından Cumhuriyet Üniversitesi’ni tercih ederek Sivas’a gelen öğrenci kardeşlerimizin hem barınma işlemlerini kolaylaştırmak hem de ilimizde yaşanabilecek olası sorunların, kötü niyetli kişilerin bu genç kardeşlerimizi kandırmalarını önlemek adına suiistimallerin önüne geçmek adına Sivas Valiliği koordinesinde KYK İl Müdürlüğü ile birlikte stantlarımızı açtık. Toplam 3 noktada stantlarımız mevcuttur. Emniyet Genel Müdürlüğümüzün de desteklerini alarak El Ele Güvenli Geleceğe projesi kapsamında ilk adımda dost eli adı altında projemizi başlatmış bulunmaktayız. Bu projesi Türkiye’nin dört bir yanında ve şehrimizin 11 ilçesinde de dün itibariyle başlamış bulunmakta. 5 gün boyunca devam edecektir ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER