Kurban Allah’a yakınlaşmak, bereketi hissetmektir

Hayrat Yardım Sivas Bölge Temsilcisi Kadir Darıcık, Kurban bereketinin paylaştıkça arttığını ve milyonlarca mazluma ulaştığını kaydetti.

Kurban Allah’a yakınlaşmak, bereketi hissetmektir

ŞEREF GÜLMEZ

Hayrat Yardım Sivas Bölge Temsilcisi Kadir Darıcık,  Kurban bereketinin paylaştıkça arttığını ve milyonlarca mazluma ulaştığını kaydetti.Darıcık, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Verdiğimiz hisselerimizle kurban ibadetini yerine getirmenin huzurunu yaşarken, elimizi uzattığımız milyonlarca kardeşimiz bizim için hayır duada bulunuyor. Bu dualar şahsımız, ailemiz ve ülkemiz için berekete dönüşüyor ve bizleri kötülüklerden koruyan bir kalkan oluyor. Hayırseverlerden toplanan bağışlarla kurbanları titizlikle seçip kesimini ve dağıtımını yapmakla kalmıyor, aynı zamanda gönül coğrafyalarımızla ülkemizin kucaklaşmasına vesile oluyoruz”dedi.

KURBANINI KARDEŞİNLE PAYLAŞ, HEM ALLAH’A HEM MUHTACA YAKINLAŞ

Hayrat Yardım Sivas Bölge Temsilcisi Kadir Darıcık, birçok vesileyle verilen destekleri ilettiğiniz Müslüman coğrafyalara ilettiklerini belirterek, “Kurban Bayramı’nda da kardeşlerinden gelecek yardımları bekliyor. Hayrat Yardım son 3 yılda kurbanlarınızı yaklaşık 2 milyon 800 bin kişiye ulaştırdı. Onlarca ülke ve bölgede yapılan kurban çalışmalarında ekiplerimiz binlerce kilometre yol kat ederek emanetleri sahiplerine iletti.Hayrat Yardım Sivas Temsilciliği olarak kıymetli bağışçılarımızdan aldığımız vekaletleri bu sene Etiyopya’da kestireceğiz.Bağışçılarımızın bize daha kolay ulaşabilmeleri için İstasyon caddesi Kongre müzesi bahçesinde tanıtım standı açmış bulunmaktayız. Kıymetli bağışçılarımızı standımıza bekliyoruz.  Allah’a yaklaşma vesilesi olan Kurban Bayramı'nı beraber ihya edelim. Kardeşlerimize ulaşalım, Kurban’ı onlara hissettirelim. İyiliği Kurbanla Yayalım.Geçtiğimiz Kurban Bayram'ında, bağışlarınız 46 ülkede 947 bin ihtiyaç sahibine bereket oldu.Bu senede Hayrat Yardım'la kurbanlarınızı 30 ülke 1 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedefliyoruz.”

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12