Kul, “Kampüs’te eğitim Ağustos’ta başlayacak”

Kul, “Kampüs’te eğitim  Ağustos’ta başlayacak”

MEHMET TIRPAN

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Okullar bölgesinde inşası devam eden Kampüsteki 1. etap çalışmaların Ağustos ayında bitirileceğini söyledi.

Kampüsteki çalışmaların bitmesinin ardından laboratuvarlar kurarak eğitime başlayacaklarını aktaran Rektör Kul, “2020 Mayıs ayında ihalesini gerçekleştirdiğimiz Kampüs alanımızda çalışmalar sürüyor. Kampüs alanımızın şekillenmesi eğitime başlamamız açısından çok önemli. İnşallah 1 etabı 2021 yılının Ağustos ayında tamamlanıyor. 1 etap olarak tamamlanan kısımda eğitime başlamış olacağız. Sınıflarımız, laboratuvarlarımız ve akademik ofislerimiz faal duruma gelecek” dedi.

Şuan bina içerisindeki mekanik çalışmaların devam ettiğini ifade eden Rektör Kul, “Bina içerisindeki mekanik işlemler, elektrik tesisatı ve ısı sistemleri ile ilgili işler devam ediyor. Havalarda iyi gitmesi dolayısıyla çalışmalara ara verilmedi. İmkanlar ölçüsünde inşaat alanımız için bütçe veriliyor. Elimizdeki mevcut bütçeye göre planlama yaptık. Önceliğimiz kampüs inşaatını bitirmek. Yine kampüs alanında yürütülecek olan 2. Etap inşaat çalışmaları içinde hazırlıklar devam ediyor. 2 etapta hazırlık bloğu ve Merkezi laboratuvarlar binasını alana yerleştireceğiz. Önümüzdeki süreç içerisinde lisans eğitimi için gerekli tüm alt yapıyı kurmak istiyoruz. Kampüs alanımızdaki çalışmaların tamamını 2022’nin bütçesinden temin edip bitireceğiz. Böylece kampüs alanımızdaki inşaat çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Kampüs binası gayet modern ve şık olacak. Oldukça konforlu olan bina güzel bir üniversite binası olacak. Teknolojik alt yapısı, ve rahat çalışma ortamları ile modern bir binayı Sivas’a kazandıracağız. Kampüsün çevresinde de peyzaj çalışmaları yapılacak. Kampüsü bitirdikten sonra Kurt Deresindeki Ana kampüse yoğunlaşacağız. Üniversite kurulduğunda bazı alt yapı ve laboratuvarlarında kurulması lazımdı. Bu kapsamda akademizyenlerimizce hazırlanan 30 projeye Bilimsel Araştırmalar Projeler Fonundan destek çıktı. Projeler şuan başlamış durumda. Bu şekilde de akademizyenlerimizle birlikte bilimsel çalışmalara da başlamış olduk” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 16:32

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin öksüm
hüseyin öksüm - 3 hafta Önce

sadece bir fkir olarak şunu söylesem yanlış olurmu bilmiyorum,okullar bölgesi komple ünv.verilse nasıl olurdu ?hem rektörlük hem çevre komplike bir durm olur daha geniş alan olarah hizmet verirdi
sadece bir fikir

SIRADAKİ HABER