Kuaförler kapandı

Kuaförler kapandı

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgenin ardından Sivas’ta hizmet veren kuaför ve berberler de son dakika yoğunluğu yaşandı.

Korona virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeyle berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetleri saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durduruldu. Sivas’ta hizmet veren berber ve kuaförlerde ise son dakika yoğunluğu yaşadı. Saçlarını kestirmek isteyen ve bakımını yaptırmak isteyen vatandaşlar, berberlere ve kuaförlere akın etti. İş yerleri sahipleri saatlerin 18.00’ı göstermesiyle iş yerlerini kapatarak evlerine gitti.

Kuaför Fatih Şaşmaz, bakanlığın verdiği karardan dolayı mutlu olduğunu belirterek kuaförlerinde virüsün taşınmasında taşıyıcı rol oynayabileceğini söyledi. Kuaför Hüseyin Karaca, saatlerin 18.00’ı göstermesiyle iş yerini kapatarak evlerine gideceklerini söyledi. Vatandaşlar ise alınan karardan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

ÇOK SAYIDA ESNAF İŞYERİNİ AÇAMADI

Türkiye’de görülen koronavirüs vakalarının ardından uzmanların kalabalık ortamlardan uzak durulması çağrısı üzerine Sivas’ta çok sayıda esnaf iş yerini açmadı.

Süleyman Çanka Çarşısı başta olmak üzere birçok iş merkezinde bazı esnaflar virüs salgını nedeniyle kepenk kapattı. AVM'lere olan ilgi de en düşük noktalara geriledi. Tüketiciler, virüslerin daha kolay yayıldığı düşünülen AVM'lerden uzak durdu. AVM’lerde bulunan birçok mağaza geçici süreliğine kapatma kararı aldı. (İHA)


SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER