Köyler ve ilçelerdeki sorunlar giderilmeli

İl Genel Meclisi toplantılarında köylerde ve ilçelerde yaşanan köy, su ve kanalizasyon sorunları gündem getirildi. 2018 yılında sorunların giderilmesi için bu konulara ağırlık verilmesi gerektiği belirtildi.

Köyler ve ilçelerdeki  sorunlar giderilmeli

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisinde köylerde ve ilçelerde yaşanan sorunlar ele alınmaya devam ediyor. İl Genel Meclisi toplantılarında söz alan AK Parti Suşehri İl Genel Meclisi Üyesi İdris Yazıcı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gürün İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, ilçelerinde ve köylerde yaşanan sorunları gündeme taşıdı.

İlk olarak söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gürün İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, köylerdeki su ve kanalizasyon sorunlarının acilen giderilmesi gerektiğini söyledi.

2018 yılı yatırım programında su ve kanalizasyon işlerine ağırlık verilmesi gerektiğinin altını çizen Tanyıldız: “Bizler Sivas genelinde tüm köylerin su ve kanalizasyon sorunu çözülmüştür diyebiliyor muyuz?. Kanalizasyonu olmayan alt yapısı olmayan kaç köy var veya kaç köy kalmış diyebilmeliyiz. Diyemiyoruz. Bu günkü şartlarda köy yolları olmayan hiçbir köy yok. Ancak bazı köylerin yolu iyi değil bazılarında içme suyu ve kanalizasyon sorunu yaşanıyor. Bütün bu sorunları gidermek bizlerin boynunun borcudur” dedi.  

ÇATALOLUK SERPİNTİ BARAJI YATIRIM PROGRAMINA ALINMALI

Suşehri İl Genel Meclisi Üyesi İdris Yazıcı ise, “Suşehri’nin en önemli gündemi Çataloluk Serpinti barajı. Bu konuda vekillerimizden ve Bakanımızdan barajın 2018 yılı yatırım programına girmesini diliyorum” dedi.

Suşehri Ovasının şuan sulanamadığını vurgulayan Yazıcı: “Suşehri’nin kuru fasulyede lider olduğunu hepimiz biliyoruz. Suşehri’nin kuru fasulyesi ve pancar üretimi gerçekten ileri derecede daha fazla üretim yapabilmemiz için su önemli. Şuanda bizim Suşehri Ovası sulanamıyor. Oda Suşehri Çataloluk Serpinti barajının inşallah yapımı ile Suşehri canına can katacak. Oradaki çiftçilerimiz güzel bir gelire ve güzel bir verime kavuşacaklar. Ben bunu bütün vekillerden programa alınmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER