Korku ve panik havası yaratılmaya çalışılıyor

Sivas Valiliği son günlerde özellikle sosyal medya ve internette çıkan Sivas’ta 2 kadın canlı bomba olduğu iddialarını yalanladı.

Korku ve panik havası yaratılmaya çalışılıyor

Sivas Valiliğinden, canlı bomba iddialarına yalanlama.

Sivas Valiliği, sosyal medya üzerinden yayılan "canlı bomba" iddiasının ve konuyla ilgili ses kaydının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada ve internet sitelerinde Sivas’ta canlı bomba olduğuna dair birtakım haberlerin yer aldığı anımsatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medyada ve internet sitelerinde Sivas’ta canlı bomba olduğuna dair birtakım haberlerin alındığı anlaşılmış olup, konu ile ilgili ses kaydının sosyal medya hızlı bir şekilde yayıldığı görülmüştür. İl Emniyet Müdürlüğümüze ve diğer güvenlik kuvvetlerimize böyle bir haberin ulaşmadığı, konunun tamamen psikolojik bir hareket olduğu değerlendirilmekte ve halkımız üzerinde korku ve panik havası yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu tür sosyal medya aracılığı ile yayınlanan haberlere itibar edilmemesi, vatandaşlarımızın şüpheli bir durumla karşılaştıklarında güvenlik güçlerimize ihbarda bulunmaları, halkı korku ve paniğe sevk edenlerle ilgili yasal işlem başlatılacağı, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 06:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER