Konutlar erken bitebilir

Vefa Konutlarının çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Sami Aydın ve beraberindeki heyet örnek daireleri gezdi. Aydın, “Asıl teslim tarihi önümüzde yıl 4 Eylül iken Haziran, Temmuz gibi bitirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Konutlar erken bitebilir

SÜMEYRA DENİZ

Dar gelirli vatandaşlar için Sivas Belediyesi Özbelsan AŞ tarafında inşa edilen Vefa Konutlarının inşaatı devam ediyor. Beraberinde ki heyetle birlikte örnek daireleri gezen Başkan Aydın çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Konutların erken biteceği sinyalini veren Aydın, “400 konuttan oluşan altında marketi, sosyal tesisi, kasabı, fırını, ayrıca üst kısmında camisi bulunan bir site. Sadece dar gelirli insanların sahip olabileceği konutlar inşa ettik. Mart ayında inşaatına başladığımız sitenin 10 blok halinde kaba inşaatı bitmiş olup, birçok dairemizin de içleri tamamlanmış durumdadır. Asıl teslim tarihi önümüzde yıl 4 Eylül iken Haziran, Temmuz gibi bitirmeyi düşünüyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır biçimde yaşamasını hedefleyen; yeşil alanlarıyla, otoparklarıyla, çocuk oyun alanlarıyla, sosyal alanları olan bir ortama kavuşmalarını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER