“Kola yerli üretimdir”

Coca Cola’da yerli üretim logosu olmasını açıklayan Ticaret İl Müdürü Selim Baş, ‘’Kola fabrikası Türkiye’de olduğu ve Türkiye’de üretildiği için yerli üretimdir ve yerli üretim logosu olmalıdır’’ açıklaması yaptı.

“Kola yerli üretimdir”

YÜKSEL MENEKŞE

3 Ekim tarihi itibariyle marketlerde satılan yerli ürünlere, yerli üretim logosu ile satış zorunluluğu getirildi. Ancak Coca Cola gibi yabancı ürün olduğu bilinen bazı ürünlerdeki yerli üretim logosu olması, çeşitli söylentilere neden oldu. Vatandaşları bu konuda bilgilendiren Ticaret İl Müdürü Selim Baş, ‘’Kola ile ilgili olarak bir bilgi kirliliği var. Yerli üretim ile yerli ürün arasında fark var. Yerli üretim yerli ürün değildir. Kola fabrikası Türkiye’de olduğu ve Türkiye’de üretildiği için yerli üretimdir ve yerli üretim logosu olmalıdır. Ancak ürün yurt dışından gelip de Türkiye’de paketlemesi yapılıyorsa bu yerli üretim veya yerli ürün değildir’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 04:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 ay Önce

O zaman Türkiyede olan yabancı firmaların ürünleri yerli üretim olsun Türkiyede üretilen Türk malı olan ürünler yerli ürün olsun

İsmail kılıç
İsmail kılıç - 2 ay Önce

Kolanın içine alkol katıldıği duyumları alıyoruz. Bu haberler doğrumu acaba?

SIRADAKİ HABER