Kızılırmak kontrol altına alınıyor

Sivas Belediyesi ve DSİ, Kızılırak’ın olası taşkınlara sebebiyet vermemesi için ıslah çalışmaları yapıyor. Irmağın her yönüyle kontrol altına alınması gerekliliğine vurgu yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, ‘’Bu nedenle Kızılırmağı besleyen derelerde de ıslah çalışmaları yapılıyor’’ dedi.

Kızılırmak kontrol altına alınıyor

Yüksel MENEKŞE

Kızılırmak Projesi kapsamında, Kızılırmak’ı besleyen derelerin dere ıslah çalışması Sivas Belediyesi ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Belediye Başkanı Sami Aydın Esenyurt’tan gelen ve Karşıyaka’dan geçen Esenyurt Deresi’nin ıslah çalışmasını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Aydın, “Karşıyaka Mahallemizden geçen dere ıslahı çalışmalarını inceliyoruz. Kızılırmak’ın kolları olup ırmağımızı besleyen, Esenyurt Fadlum Deresi, AKSU’nun Çayboyu’na uzanan kısımları dâhil olmak üzere dere ıslahları DSİ Bölge Müdürlüğümüz ile yürütülüyor.” dedi.

Çalışmaların Kızılırmak Projesinin bir parçası olduğuna vurgu yapan Başkan Aydın, “Her yönüyle Kızılırmak’ın bütün kollarının kontrol altına alınması ve buraların kontrollü olarak ıslah edilmesi gerekiyor. Biz şu anda bu çalışmaların belli bir aşama kazandığını görüyoruz. Mahallelimizin şikâyetleri bertaraf edilmiş olurken hem de görsel açıdan çirkin görüntüden kurtulmuş oluyor. Bu yılsonuna kadar ıslah çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış olacak.” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 04:17

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER