Kızılelma bizim ülkümüz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas temasları kapsamında Koyulhisar İlçesi'ne geçerek Kızılelma Köyü'nü ziyaret etti. Bakan Yılmaz ziyaretinde, ‘’Kızılelma ki bizim mefkuremiz, nedir o gidilebilecek en son nokta, bu millete verilebilecek en üstte hizmettir’’ dedi.

Kızılelma bizim ülkümüz

YÜKSEL MENEKŞE

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas ziyaretleri kapsamında Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın’la birlikte Koyulhisar’ın Kızılelma köyünü ziyaret etti. Bakan Yılmaz burada köylülerle bir araya geldi. Vatandaşlara hitap eden Bakan Yılmaz, "Petrolümüz yok, doğalgazımız yok, altın ve elmas madenimiz yok, ne var, elmastan daha da değerli olan beşeri sermayemiz var. İnsanımız var, insanına güvenirsen İsveç'i de, İsviçreyi'de Hollandayı'da geçersin. Hiç şüpheniz olmasın, Türkiye'yi hep birlikte daha güzel yapacağız" dedi.

Millete ne hizmet yapılırsa yapılsın az olacağını söyleyen Bakan Yılmaz, "Burası bin yıldır Kızılelma ismini taşıyor. Kızılelma ki bizim mefkuremiz, nedir o gidilebilecek en son nokta, bu millete verilebilecek en üstte hizmettir. Ama o hiçbir zaman ele geçmez, ele geçerse Kızılelma olmaktan çıkar. Dolayısıyla bir hayalimiz var. İnşallah sizlerin de birliğiyle beraber, desteğiyle beraber, istikrar ve güvenin yanında olmanızla birlikte inşallah Türkiye'yi 21'inci yüzyılda hak ettiği yere getireceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15