Kışın üşümeyecekler

Sivaslı bir hayırsever Şehit Erkan Sakal İlköğretim Okulu ve Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda öğrenim gören 70 çocuğu baştan aşağı giydirerek miniklerin yüzünü güldürdü. Kış aylarında çocukları üşümekten kurtaran ve isminin açıklanmasını istemeyen Sivaslı hayırsever 70 öğrencinin kışlık ayakkabı ihtiyacını da giderecek.

Kışın üşümeyecekler

Mehmet TIRPAN

Şehit Erkan Sakal İlköğretim Okulu’nda maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kışlık mont, iç çamaşırı, tayt ve kilotlu çorap yardımı yapıldı. Kış aylarında çocukların üşümemesi için seferber olan bazı hayırseverler yaptıkları yardımlarla hem çocukları hem de aileleri sevindirdi. İsmini açıklamak istemeyen bir hayırsever sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek anlayışıyla hareket ederek miniklerin yüzünde gülücükler açmasına vesile oldu. Yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Kadir Keskin, Şehit Erkan Sakal İlkokulunda öğrenim gören 50 öğrencinin kışlık kıyafetlerini dağıttıklarını ve önümüzdeki haftada 50 çift kışlık ayakkabı dağıtılacağını söyledi.

Şehit Erkan Sakal İlköğretim Okulunda öğrenim gören öğrencilerin yanı sıra Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda öğrenim gören 20 öğrencinin ihtiyaçlarının da aynı hayırsever tarafından karşılandığını belirten Keskin: “Çocuklarımız kışın üşümesinler hastalanarak derslerinden geri kalmasınlar düşüncesi ile okulumuzda tespit etmiş olduğumuz fakir ve yardıma muhtaç ailelerin çocuklarını çeşitli yardımseverlerin kanalıyla zaman zaman yardım yapılmakta. Bir hayırsever vatandaş okulumuza gelerek maddi durumu iyi olmayan öğrencileri baştan sona giydirmek istediğini söyledi. Sivas’ın dışında yardımlarda bulunduğunu ancak memlekete olan vefa borcundan dolayı bu sene Sivas’ta yardım yapmak istediğini beyan etti.  Öğrencilerin durumunu kendisine söyledik. Hayırsever vatandaş Şehit Erkan Sakal İlköğretim Okulunda öğrenim gören 50 öğrenciyi ve Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda öğrenim gören 20 öğrenci giydirdi. Biz hayırsever kardeşimize sonsuz teşekkür ediyor, yaratandan hayrının kabul olmasını diliyoruz. İnşallah bu tür yardımları ilerleyen yıllarda da artarak devam edecek. Çünkü ilişkilerimizi sıkı tutacağız. Bu tür hayırseverleri topluma kazandırarak veren el ile alan elin arasında köprü olacağız. Allah’ın resulü Veren el alan elden üstündür diyor. Allah herkese verebilecek gücü kudreti nasip etsin. Sizlerin duyarlılığına da teşekkür ediyorum. Güzel örnekler sizlerin vesileniz ile çoğalırsa memlekette daha güzel işler olacak diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER