Kışa hazırlık başladı!

MELTEM DUMAN

Kış aylarının vazgeçilmezi olan konservelik gıdalar ve turşular şimdiden hazırlanmaya başladı. Sofralarımızın olmazsa olmazı olan menemen ve turşu yapımı için pazarın yolunu tutan vatandaşlar hummalı bir şekilde alışveriş yapıyor.

Ateşler yakılarak kaynar kazanların içerisine kavanozla bırakılan gıdalar belirli bir süre bekletildikten sonra kışlık olarak evlerimizin bir köşesinde yer almaya başladı.

Doğal şekilde beslenmek isteyen vatandaşlar kendi yapmış oldukları organik malzemelerle bir kışı atlatmayı planlıyor. Konservelik ve kurutmalık kışlık malzemelere ilginin artması da bir taraftan satıcının yüzünü güldürüyor. Sezon sonuna yaklaşılmasına sebebiyle özellikle domatese zam beklediklerini belirten esnaflar, “Halkın talebinin artmasına bağlı olarak zam bekliyoruz. Talep artınca ürün olmayınca o ürüne zam geliyor. Biz hiçbir ürüne zam yapılmasını istemiyoruz. Yapılan zamlardan dolayı insanların alım gücü düşüyor doğal olarak da bizim de satışlarımız düşüyor. Biz yaşanan bu hareketlilikten memnunuz” ifadelerini kullandılar.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 14:22

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20