Kırsala 400 milyonluk yatırım

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “2023 yılı hedeflerimiz doğrultusunda kentten kırsala dönüş projesi kapsamında 500 köye yatırım yapacağız. Sivas’ta kırsala 400 milyonluk yatırım yapacağız” dedi.

Kırsala 400 milyonluk yatırım

Mehmet TIRPAN

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Sivas’ta bu yıl 500 köye yatırım yapacaklarını söyledi.

2017 yılında 373 köye yatırım yaptıklarını vurgulayan Akboğa, “2017 yılında 110 milyar lira Sivas’a yatırım yaptık. Bu yıl yatırım miktarımızı artıracağız. Kentten kırsala dönüş olacağını düşünüyoruz. Bu yıl 500’e yakın köye yatırım yapacağız” dedi.

Kentten kırsala dönüş projesine önem verdiklerini ve çalışmalarını öz verili şekilde çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Akboğa, “2023 hedeflerimiz doğrultusunda Kentten köye dönüş projesi kapsamında kırsala 400 milyon TL yatırım yapacağız. Köylerde 80’li yıllardan yapılan hatlar var. Bu hatları yeniliyoruz. Coğrafyamız çok geniş. 2023 yılına kadar tüm köylerdeki trafoları, panoları ve direkleri yenileyeceğiz. Köylerde artık eskisi gibi elektrik kesintisi yaşanmıyor. Kırsalımız çok geniş ekipman ve eleman noktasında iyi seviyedeyiz. Karla ilgili bir sıkıntımız olmadı. Bizim tek problemimiz yıldırım düşmesi ve fırtına. Bu konu ile ilgili araştırmalar ve çalışmalar yapılıyor. Göçmen kuşların ölmesin projesi 3-4 yıldır yürüttüğümüz bir proje idi. Göçmen kuşları tellere çarptığında hem kısa devre oluyordu hem de hayvanlar telef oluyordu. İzolatörlerin üzerine izolasyon malzemesi koyduk. Bu çalışma 4 milyon TL’ye mal oldu. Bu sayede hem insanlara hem de doğaya bir katkımız oldu. Toplantılarda müşteri memnuniyeti ve kaç defa elektrik kesintisi yaşandığını soruyorlar. Daha iyi projelerle Sivas’ta daha iyi işler yapacağız. Sivas Merkezde kabloları yer altına aldık. Artık fazla bir şikâyet söz konusu değil. Kullanıcılarımıza daha iyi hizmet vermek için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 04:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER