Kiralık araçlara talep çok fazla arttı

Kiralık araçlara talep  çok fazla arttı

SEYİT ÖMER YILDIZ

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte il dışında yaşayan Sivaslılarında Sivas’a gelmesi kiralık araç piyasasını hareketlendirdi.

Her yıl dönemsel olarak artan kiralık araç ihtiyacı bu yıl da başladı. Özellikle yurtdışından uçakla gelen vatandaşlar kiralık araçlara yöneliyor. Araç kiralama şirketleri ise vatandaşların mağdur olmamaları adına gelmeden 1 ay kadar önce araç rezervasyonlarını yaptırmaları konusunda uyarıyor.

Araç kiralama yapan esnaflar; “ Sivas’ta yaz aylarında gurbetçi dediğimiz hemşerilerimizin gelmesiyle her sene bir yoğunluk oluyor, araç kiralamanın en yoğun olduğu dönem bu zaman. Ancak kiralık araca ihtiyacı olan kişilerin işlerini son dakikaya bırakmaya bazen sıkıntı yaratıyor. Araç bulmakta güçlük çekiyor. Nihayetinde elimizdeki araç sayısı belli. Mağdur olmamaları adına gelmeden önce rezervasyon yaptırırlarsa hem onlar için hem de bizler için iyi olacaktır” dediler.

Esnaflar; “ Pandemi nedeniyle araç kiralama fiyatlarında çok bir artışımız olmadı, araçlarımız zaten hepsi yeni model kiralayan kişiler kesinlikle sıkıntı yaşamasınlar diye her yıl araç filomuzu yeniliyoruz. Bu yılda bizler araç kiralama şirketleri olarak hazırız ve şuan yoğunluğumuz başladı, kiralama yapacak vatandaşlarımız ellerini çabuk tutsunlar” dediler.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER