Kılıç, BBP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı

MEHMET TIRPAN

Sivas’ta yaklaşık 30 yıldır otopark işletmeciliği yapan Yakup Kılıç, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına aday olacağını açıkladı.

Yıllardır mensubu olduğu ve gönül verdiği Büyük Birlik Partisinin siyasi görüşünden farklı siyaset yapıldığını gördüklerini aktaran Kılıç, “Son bir kaç yıldır, şehit Muhsin Yazıcıoğlu‘nun siyasi çizgisinden farklı bir siyaset yapıldığını görüyoruz. Yürütülen siyasi süreçten aynı zamanda alperenlerinde tepki gösterdiğine birkaç kez şahit oldum. Büyük Birlik Partisinin yeniden ayaklanması adına çevremdeki alperenlerin, eş ve dostlarımın ısrarları üzerine ve davamızı yürütmek adına Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına aday olmaya karar verdim” dedi. 

Büyük Birlik Partisi ruhunu yeniden canlandıracaklarını ve bu davada canını ortaya koyacağını vurgulayan Kılıç, “Bizim davamız kutsaldı varacağımız yer ise tüm dünyadan başlayarak, Çin şeddine kadar uzanacak tüm Türk ve İslam birliği olacaktı. Oysaki Mustafa Destici ile bu hedef Ankara Balgat’tan başlayıp kendi adına mecliste biten bir davaya dönüştürülmüştür. Genel başkan değişiminin ne kadar elzem olduğunu ve bu partinin Destici ile menzile ulaşılamayacağı ben ve tüm alperenler tarafından açıkça görülmektedir. Gerek referandum sürecinde izlediği politika yanlışlığı, gerekse yerel seçimlerde iktidar partisi ile yan yana dolaşması bizleri rahatsız etmektedir. Bizler alperenlerle el ele vererek şehit liderimizin suikast olayını da aydınlatacağımızdan kimsenin tereddütü olmasın. Partimizin en kısa zamanda rahmetli şehit liderimizin çizgisine, davasına ve hedeflerine, riayet ederek iktidara yürüyeceğiz.  Yönetim anlayışımızın hedef noktasında istişareler yaparak ve gelişen dünyaya ayak uyduran manevi duyguları üst düzeyde tutan kitlemizi tek bir yumruk haline getirip BBP ruhunu yeniden canlandırmak temel amacımız olacaktır. Elbette bu kolay olmayacaktır. Karşımıza maddi manevi bir çok zorluklar çıkacaktır. Ben bu yolda sefayı değil cefayı paylaşacak yüreklerle, el ele omuz omuza birlik beraberlik içerisinde yürümek istiyorum. Sizler bu yolda benimle yürümeye varmışınız tek bir yürek gibi çarparak bütün yüreklerde destan yazmaya varmışınız?. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik savaşı görüyoruz. İç ve diş mihrakları tarihten gelen hassasiyetle algılamak zor olmasa gerek. Ülkemizin bölünmesine, parçalanmasına ve karanlığa sürüklenmesine izin vermeyecek duyarlı alperenler, ülküdaşlarım ve kardeşlerim bir olalım beraber olalım bu meşakkatli yolda hep birlikte davamıza yürüyelim. Kimseyi ötelemeden, kimseyi dışlamadan emin adımlarla bu meşaleyi yakacağız. İnşallah hedefimiz de gayemiz de öncelikle şehit liderimizin suikastını aydınlatmak ve bu suikastın altında yatan bütün odakları ortaya çıkararak yargılatmak olacaktır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 13:46

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğan bulit
Doğan bulit - 2 yıl Önce

Adaylığınızı destekliyoruz ve muhsin başkanın ilkelerinden taviz vermeyeceğinize inanıyor yolun açık olsun başarılar diliyorum

SIRADAKİ HABER