Kayseri’de Sivaslıların FETÖ tartışması

Kayseri’de faaliyet gösteren Sivaslı Dernekler Platformu, AK Parti’den milletvekili adayı gösterilen Sivaslı İsmail Tamer’in adaylığına tepki gösterdi. Sivaslı Dernekler Platformu, ‘’İsmail Tamer'in Kayseri’ye ve Sivaslılara daha fazla zarar vermemek adına adaylıktan istifa etmesi en isabetli karar olacaktır’’ açıklaması yaptı.

Kayseri’de Sivaslıların FETÖ tartışması

YÜKSEL MENEKŞE

Kayseri’de faaliyet gösteren Sivaslı Dernekler bir araya gelerek, AK Parti’den yeniden milletvekili adayı gösterilen Sivaslı İsmail Tamer’in istifasını istedi. Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu üyesi 20 dernek yöneticisi düzenlenen basın toplantısında bir araya gelerek AK Parti’nin listesinde yeniden 5’inci sıra milletvekili adayı olan İsmail Tamer'e sert tepki gösterip istifa çağrısında bulundu. Platform üyeleri, "İsmail Tamer'in Kayseri’ye ve Sivaslılara daha fazla zarar vermemek adına adaylıktan istifa etmesi en isabetli karar olacaktır" açıklaması yaptı. Adayın FETÖ bağı olduğunu iddia eden Sivaslılar, "Bizim FETÖ elebaşı ile aynı karede fotoğrafı bulunan İsmail Tamer ile hiç bir işimiz olmaz. Buradan AK parti yöneticilerini uyarıyoruz. İsmail Tamer'i ya listenizden çekin ya da istifa etsin" dediler.

Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Mehmet Birel yaptığı açıklamada, ‘’Bizler Kayseri’de Sivaslıları temsil ediyoruz. Bu temsilde iyi, güzel, doğru, edepli terbiyeli, kültürlü, saygılı, vefalı, kadirşinas, yardımsever, dürüst olabilme özelliklerini göstermek zorundayız. İyinin ve doğru olanın her zaman yanında kötünün ve yanlışında karşısında durabilmeliyiz. 24 Haziran erken seçimlerine ilişkin partilerin milletvekili aday listeleri açıklandı. Özellikle AK Parti Kayseri listesine bakıldığında listede kesinlikli olmaması gereken bir ismi gördük. Bu isim Kayseri kamuoyunda olduğu gibi biz Sivaslı hemşerimiz arasında da tepki ile karşılanmıştır. Kayseri’de bazı görevlere gelmiş İsmail Tamer Sivaslıların tapusu elindeymiş gibi bir algı oluşturma peşinde. Kendini bilen hiçbir Sivaslı kendini ve derneklerini haksız hukuksuz olarak mahkeme kapısına düşürmüş birine Sivaslı diye oy vermez’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 04:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER