Kaya’nın yerine Moğulkoç atandı

Sivas’ta bir süredir İl Sağlığı Müdürlüğü görevini yürüten Adil Kaya’nın atamasının başka ile yapılmasının ardından Kaya’dan boşalan koltuğu Osmaniye Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç dolduracak.

Kaya’nın yerine  Moğulkoç atandı

Sümeyra DENİZ

Sivas’ta İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Adil Kaya’nın atamasının ardından boşalan koltuğu Osmaniye Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç dolduracak. Sivas’a İl Sağlık Müdürü olarak atanan Moğulkoç’un Sivaslı olduğu öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı, Kasım 2011’de yürürlüğe giren 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’de (KHK) değişikliğe gitti. Sağlık Bakanlığı’nın bir süredir üzerinde çalıştığı ve son şekli verilerek Bakanlar Kurulu’na sunulan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Taslağı, bazı köklü değişiklikler getirdi. Yeni değişikliklerin ardından Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu kapatılarak sağlık müdürlüğü çatısı altında birleşmesi öngörüldü.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15