KARŞIYAKA ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞECEK

Karşıyaka Mahallesi'ne ulaşım kolaylığı sağlayacak Kızılırmak üzerine yapımı devam eden Karşıyaka köprüsü ile ilgili Belediye Başkanı Sami Aydın açıklamada bulundu Aydın, “Eski kayseri yolu güzergâhında ki bütün köylerin şehir ulaşımı ciddi şekilde rahatlamış olacak belki en önemli katkılarından bir tanesi de tarihi köprüyü kurtarmış olacağız” dedi.

KARŞIYAKA ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞECEK

Sümeyra DENİZ

Karşıyaka Mahallesi’ni şehre yakınlaştıracak olan Karşıyaka Köprüsü çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Basın mensupları ile birlikte Köprü şantiyesini gezen Başkan Aydın inşaatı sürek köprü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aydın, “Kızılırmak üzerinde yapımı devam eden Karşıyaka köprüsü şantiyede arka kısımda tarihi Karşıyaka köprüsü var o köprünün hem tarihi olması hem de en fazla 1 aracın geçecek olması nedeniyle orası trafiğe kapatıldı. Ona alternatif olan yeni bir köprü hem Karşıyaka mahallemizin hem de Kızılırmak’ın güneyinde kalan köylerimizin ve yerleşim alanlarımızın bağlantısı için önemli bir ihtiyaçtı yaklaşık 196 metre uzunluğunda olan ve 7 açıklıktan oluşan ve 32 ayak olan bir proje bu sene ihalesini yaptık” dedi.

İnşaatı süren Karşıyaka Köprüsü’nün Eylül 2018’de hizmete açılacağını belirten Aydın, “DSİ üst geçidi ile bu köprü birbirine bağlanacak çevreyolunda birleşecek olan projede orda da bir kavşak olacak tamamlandığı zaman Karşıyaka’nın şehre bağlantısı çok daha güçlü bir hale gelecek. Karşıyaka adeta şehirle bütünleşecek. Eski kayseri yolu güzergâhında ki bütün köylerin şehir ulaşımı ciddi şekilde rahatlamış olacak belki en önemli katkılarından bir tanesi de tarihi köprüyü kurtarmış olacağız bu vesileyle bir an önce kazasız belasız bir şekilde şehrimizin hizmetine girmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER