Karşıyaka köprüsüne 9 kurban adak adadı

Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın, 40 yıllık Karşıyaka köprüsü sorununun çözüldüğünü, bu konuyla ilgili 247 kez demeç verdiğini söyledi. Muhtar Çetin ayrıca köprünün tamamlanmasının ardından adağı olan 9 kurban kestireceğini sözlerine ekledi.

Karşıyaka köprüsüne 9 kurban adak adadı

Mehmet TIRPAN

Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın, Karşıyaka Mahallesine köprü yapılması için 40 yıldır gerek basında gerek Ankara’da gerekse Sivas’ta çeşitli girişimlerde bulunduğunu söyledi.

Yaptığı girişimlerden uzun süre sonuç alamadığını ifade eden Muhtar Aydın, “Hükümetle belediye bir olunca Belediye Başkanı Sami Aydın köprü yapılması için söz verdi. Sonra proje hazırlanarak yapım ihalesi yapıldı ve çalışmalara başlandı. Karşıyaka Mahallesi ve çevre köylerin40 yıldır beklediği Karşıyaka köprüsünün temelleri atıldı” dedi.Bu bölgeye köprü yapılması için 247 kez açıklamalarda bulunduğunu vurgulayan Muhtar Çetin: “40 yıldır köprü orucunu tutuyorduk. Bize bu bayramı yaşatan Belediye Başkanı Sami Aydın’a teşekkür ediyorum. Sözde değil; özde hizmet budur. Eller konuşur, Sami Başkan yapar. Köprünün temellerinin atıldığı gün Karşıyaka Mahallesi ve çevre köyler adına 9 kurban adak adadım.  Köprü tamamlanır tamamlanmaz 9 kurban kestireceğim.  Bu köprü Karşıyaka, Herekli, Tatlıca, Savcun, Karapınar, Çallı, Avren, Hocabey, Kırkpare köylerine hizmet verecek. Tarihi köprü kapatılınca bizim kapımız kapandı. Yerine yeni köprü yapıldı ama yarım oldu. Mevlana’nın semah döndüğü gibi bizde dolaşıp duruyorduk. Batı kapımız kapalı idi. İlk olarak yapılan köprüyü kullanarak merkeze 12 km sonra ulaşıyorduk. Şimdi temelleri atılan köprü 2018 yılında tamamlanınca 12 km’lik mesafe 6 km’ye kadar düşüyor. Bizim köprü meselemiz çözüldü. 40 yıldır uğraştık ve zoru başardık. Köprü yapılması için Bakanlarla, Milletvekilleri ve sivil toplum örgütleri ile görüşmüştüm. Başvurmadığım yer kalmamıştı. 247 kez yazılı basına demeç verdim ve televizyonlarda köprü sorununu dile getirdim. Bana köprücü muhtar dediler. Benim hedefim vardı o hedefimi yerine getirdim. Çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. 2009 yılından günümüze kadar Karşıyaka Mahallesine Sağlık Ocağı, 300 yataklı yurt, Kız Meslek Lisesi, 16 Derslikli İÖO yapıldı. Şimdi ise Çok Programlı Lise inşaatına yapılıyor. Sivas’ın en büyük mesire alanı Karşıyaka Mahallesine yapılıyor. Hükümetimizden ve belediyemizden istediğimiz hizmetleri ve mahalle sakinlerine verdiğim sözleri gerçekleştirmiş oldum. İsteyip de alamadığım hiçbir hizmet kalmamıştır. Ben kendimle değil devlet erkanı ile uyumlu çalıştığından dolayı başarılı olduğuma inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 03:03

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER