Karla mücadele sürüyor

Karla mücadele sürüyor

İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, dondurucu soğuğa ve tipiye aldırış etmeden karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Sivas’ta etkili olan kar yağışı ve fırtına sonrası 916 köy yolu araç ulaşımına kapandı. İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri ulaşıma kapalı köy yollarını açmak için gece saatlerinden itibaren yol açma çalışmalarına başladı. Vali Salih Ayhan’da dondurucu soğukta çalışmalarını sürdüren karla mücadele ekiplerini ziyaret etti. Vali Ayhan, ekiplere kolaylıklar dileyerek helva ikramında bulundu.

Vali Salih Ayhan, gece saatlerinde etkili olan fırtına ve kar yağışıyla birlikte 916 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirterek “Gürün - Pınarbaşı, Kızıldağ, Yağdonduran, Çamlıbel geçitlerinde gece tamamen kontrollü bir şekilde bazen trafiği durdurduk, bazen verdik. Kar yağışı nedeniyle meşakkatli bir süreç yaşadık. Bir çok vatandaşı da ilçelerimizde misafir ettik. İl genelindeki bazı köy ve yerleşim yerimiz kapandı. İnşallah arkadaşlarımız kapalı yolları kısa sürede açacaklar. Geniş ve meşakkatli bir coğrafyamız var ancak tecrübemiz, birikimiz var. Kapasitemiz çok yüksek. Şuan ana arterlerimiz tamamen açık. Köy yollarında şuan yoğun bir şekilde yol açma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Karla mücadele ekipleri de zorlu şartlarda çalışmalarını yürüttüklerini söylediler. (İHA)

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER