Karakaya, göreve başladı

Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Şubesi Müdürlüğüne atanan Sabrı Karakaya, görevine başladı. Karakaya “Milli mücadelenin başladığı ilimiz olan Sivas’ta görev yapacağımdan dolayı çok mutluyum” dedi.

Karakaya, göreve başladı

Basın İlan Kurumu Sivas Şubesi Müdürlüğüne atanan Sabri Karakaya görevine başladı.

Sivas’ta görev yapmanın mutluluğunu taşıdığını dile getiren n BİK Müdürü Karakaya, “Sivas milli mücadelenin başladığı illerimizden birisi. Şehri çok güzel buldum. Ben de şehitler diyarı Çanakalleliyim aslen. Ama üç yıldır Namık Kemal Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler de görev yapmaktaydım. Ardından Basın İlan Kurumunun Sivas şubesine tayin oldum. Burada bulunmaktan  dolayı çok mutluyum. Ben Çanakkale’de yaklaşık 10 yıl görev yaptım. Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde, ayrıca Çanakkale Özel İdaresi’nde basın biriminde bulundum. Çanakkale adını tarihe “Çanakkale Geçilmez” diye yazdıran şehitler diyarı olan bir ilimiz. Sivas’ta milli mücadelenin başladığı bir ilimiz. Yani Çanakkale’den Sivas’a gelmiş olmak benim içim çok onur ve gurur verici. O yüzden de kendimi çok şanslı adlediyorum” dedi.

SİVAS BASINI KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ

Sivas basınının kendini ispatlamış bir camia olduğunun altını çizen Karakaya şöyle konuştu: “Buradaki gazetelerle de iyi bir diyalog içerisinde, mülki idari amirlerimiz ile birlikte başarılı çalışmalar yürüteceğimize inanıyorum. Zaten Sivas basını oturmuş ve kendisini de ispatlamış bir basın camiası var. Hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğimizi düşünüyorum.”

ÖZGEÇMİŞİ

Gazeteciliğe Çanakkale'nin Çan ilçesinde 1986 yılında lise öğrencisiyken başlayan Sabri Karakaya, sırasıyla Çan Birlik Gazetesi'nde Sorumlu Yazı İşleri Müdürü, Çan'ın Sesi Gazetesi'nde ise Genel Yayın Müdürü olarak çalıştı. 1993 yılında Türkiye genelinde "En Genç Sarı Basın Kartı Hamili Gazeteci" unvanına sahip olarak 1997 yılından 2003 yılına kadar Alternatif Gazetesi'nin sahipliğini yürüten Karakaya, ayrıca Anadolu Ajansı (AA) yurt muhabirliği görevinde bulundu. 2004 yılında devlet kademelerinde görev almaya karar veren Karakaya, Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Çanakkale İl Özel İdaresi'nde Basın ve Enformasyon Görevlisi olarak çalıştı.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Medya-İletişim mezunu Sabri Karakaya, son olarak kızlarının eğitimi nedeniyle Namık Kemal Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi'nde görev yapıyordu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 06:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyüp Eroğlu
Eyüp Eroğlu - 1 yıl Önce

Sabri Bey'e yeni görevinde başarılar diliyorum. Sabri Karakaya daha kimsede sarı basın kartı yokken buna sahipti. Mesleğini her zaman severek yaptığını biliyorum. Kısa bir süreliğine de olsa kendisiyle çalışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. İşinde bilgili insanların önemli görevlerde bulunması gerçekten çok önemli. Tekrar başarılar. Sizi seviyoruzzzz.

tekirdag
tekirdag - 1 yıl Önce

Adam gibi adamdir tekirdağda görev yaptığı süre zarfında herkesin sevgisini kazandı... vatan millet sevdalısı çalışkan birisidir...

SIRADAKİ HABER