Kanser hastaları doktorsuz kaldı

Cumhuriyet Üniversitesi Onkoloji Bölümü doktoru Doç. Dr. Nedim Turan’ın başka şehre gitmesi nedeniyle Sivas’taki kanser hastaları doktorsuz kaldı. Yeni doktorun üç ay sonra göreve başlayacağı öğrenilirken, hasta ve yakınları doktorsuzluk nedeni ile yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler.

Kanser hastaları doktorsuz kaldı

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Tıbbi Medikal Onkoloji Bölümü doktoru Doç. Dr. Nedim Turan, başka bir hastanede göreve başladı. Bayram sonrası görevi bırakan Turan’ın yerine henüz doktor gelmediği için Sivas’taki kanser hastaları doktorsuz kaldı. Yeni doktorun yaklaşık 3 ay sonra geleceği öğrenilirken, hasta ve yakınları ise bu sürede sıkıntıların hat safhaya ulaşmasından endişelerini dile getirdiler. Doktorsuz kısa süre geçmesine rağmen sıkıntıların yaşandığını belirten hastalar, ‘’Sivas’ta bir tane doktor var. O da gidince bu şekilde doktorsuz kalınıyor. İmkanlar, hastane var ama doktoru yoktur. Yeni doktorun 3 ay sonra geleceği söyleniyor. Bu da bizi endişelendiriyor. Sağlık bu başka bir şey değil. Yetkililerin çalışma yaparak bir an önce doktorun göreve getirilmesini bekliyoruz’’ dediler. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin çamlıbel
metin çamlıbel - 1 yıl Önce

c.ü tıp fakültesindeki onkoloji bölümü doç.dr.nedim turan başka bir şehre gittiğinden,onun yerine başka bir doktor gelmediği için kanser hastaları doktorsuz kaldı haberinize çok üzüldüm.ama sayın rektör yiğenlerinin atamalarıyla ilgileneceğine başında bulunduğu c.ü ve c.ü tıp fakültesi doktor yetiştirilen yer.onunla ilgilensin.benim gibi bir emekli mi doktoru bulacak.saygılarımla

SIRADAKİ HABER