KANGAL VAKIFBANK ESNFIMIZA SIKINTI ÇIKARIYOR

KANGAL VAKIFBANK ESNFIMIZA SIKINTI ÇIKARIYOR

HABER MERKEZİ

Kangal Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oğuz Erdoğan, ilçede faaliyet gösteren Vakıfbank’ın esnafı sıkıntıya soktuğunu ve esnafı mağdur ettiğini söyledi.

Kangal ilçesinde esnafın bankası olan Halkbank’ın olmaması nedeniyle esnafların tüm işlemlerinin Vakfıbanktan yaptığını ancak; hizmetlerden ve personelden memnun olmadıklarını ifade ederek, “İlçemizde bulunan Vakıfbank, idarecisi ve personelinin tam yetkisini kullanmadığı , bunun içinde devamlı Genel Müdürlüğü önü sürerek esnafımıza fazla yardımcı olmamaktadır.   Devlet büyüklerimizin her daim devlet bankasıyla çalışmamızı öneriyor. Esnaf ve sanatkarlar olarak devlet bankası ille çalışıyoruz. İlçemizdeki bu banka hiçbir zaman küçük esnafın yanında yer almamıştır. Esnafımıza her daim  sıkıntı çıkaran bir banka olmuştur. Alınan kredilerde, hipotek çözümünde  KGF kredilerinde esnaflarımız sorun yaşamakta ve mağdur olmaktadır. Defalarda yetkililerle görüşmelerimizde bir sonuç elde edemedik Banka ile ilgili olarak esnafımızın mağduriyeti devam etmektedir.” dedi.

HALKBANKASI ŞUBESİ AÇILMASI ŞART

Kangal Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oğuz Erdoğan, ilçeye Halklbankanın olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu dile getirerek, şube açılması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Halkbankası aracılığı ile vermiş olduğu krediler için Sivas’a gitmek zorunda kaldıklarını vurgulayan oda başkanı Oğuz Erdoğan, “Esnaflarımız kredi çekerken de ilçede Halkbank şubesinin olmaması nedeniyle sorun yaşamaktadır. Kredi için Sivas merkez Halkbankasına gitmek zorunda kalıyoruz. Bu da esnafımızı zor durumda bırakmakta ve mağdur etmektedir. İlçemizde Halkbanrkası şubesinin açılması için milletvekillerimizden ve siyasi parti başkanlarımızdan destek bekliyoruz.” diye konuştu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20