Kale, filmlere set olacak

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yatırımcı ve işletmeci markaların temsilcileriyle bir araya gelerek ‘Kale Projesi İşletme Modeli Çalıştayı' toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Aydın burasının turizm noktasında cazibe merkezi olması için mücadele ettiklerini belirterek, ‘’Hatta birçok dizi ve filmin burada hayat bulacağına inanıyoruz’’ dedi.

Kale, filmlere set olacak

Yüksel MENEKŞE

Sivas Belediyesi tarafından yapılacak olan Kale Projesi başlama aşamasına geldi. Yüzde 97 oranında kamulaştırılması tamamlanan alanda yapılacak çalışmalar ile ilgili bir çalıştay oluşturuldu. Belediye Başkanı Sami Aydın önderliğinde bir araya gelen yatırımcı ve işletmeci temsilcileri, alanda yapılabilecekleri masaya yatırdı. Proje ve çalıştayın amacı hakkında bilgi veren Başkan Aydın, ‘’Kale projesi, Sivas için son derece önemli, Sivas’a prestij, değer katacak. Burada Sivas konaklarını yaşatmak istiyoruz, Sivas mahallesini oluşturmak istiyoruz.Bu yıl projenin belirli bir aşamasına başlamayı hedefliyoruz. Burası sit alanı olduğu için her aşamada kurulun onayı gerekiyor. O yüzden proje istediğimiz hızda gitmese de bu yıl itibarıyla başlayacağız.

Kale projesinde, sivil vatandaşların mülkiyetinin bulunduğu bir alan olmayacak. Burasını tamamen turizme yönelik kullanacağız. Sivas konakları olacak, iki katlı, maksimum üç katı geçmeyen yükseklikler olacak. Bu alanı her vatandaşa açabilecek şekilde turizm noktasında kullanmayı hedefliyoruz. El sanatları çarşıları olacak, hamamları, arastaları, restoranlar, kafeler olacak. Sivas kültürünü her boyutuyla yansıtacak fonksiyonlar yükleyeceğiz ama birçoğu butik otel şeklinde olacak. Turizm noktasında yerli ve yabancı turistler için bir çekim, cazibe merkezi olacağını düşünüyoruz. Hatta birçok dizi ve filmin burada hayat bulacağına inanıyoruz. Umarım hedeflerimize ulaşacağız’’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 05:51

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER