Kahraman Albay veda etti

Darbe girişiminde gösterdiği kahramanlıktan dolayı Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığına atanan Albay Bektaş Arslan Sivas’a veda etti.

Kahraman Albay veda etti

 

Kahraman Albay Bektaş Aslan kritik göreve getirildi.

15 Temmuz günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine yerleşen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu darbeci rütbeli askerlerin darbe girişiminde gösterdiği büyük kahramanlıktan dolayı önce Tokat-Sivas Bölge Komutanlığına atanan Albay Bektaş Arslan Jandarma’da kritik bir göreve getirildi.

Darbeci askerlerin emirlerini yok sayarak milli iradenin yanında olan Arslan, Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Daire Başkanı oldu.

Ankara’da bu kritik göreve getirilen Arslan, Sivas’a veda etti. Bir veda mesajı yazan Arslan Sivas’ı hiçbir zaman unutmayacağını söyledi. Arslan “Güzel Sivas’ımızın Yiğit insanları; Ankara’ya tayin oldum. Sivas’ta yaşadığım güzel şeyler için herkese teşekkür ediyorum. Kısa sürede göreve başlamam gerektiği için bu şekilde bir yöntemle sizlere şimdilik ve sadece fiziken veda etmek istedim. Çok kısa sürede iyi ve kötü çok şeyler yaşadık. Sizleri unutmak mümkün değil, unutmayacağım da. Ankara da her zaman bir dostunuz bir hemşeriniz var artık. Sizleri çok seviyorum. Her zaman isteklerinizi beklerim. Dostluğumuz ömür boyu sürecek inşallah. Sevgi ve Saygılarımla Allaha emanet olun”

DEVLETİMİN VE MİLLETİMİN EMRİNİZDEYİM

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından darbe girişiminin ilk saatlerinde Sivas İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan'a emir gönderilerek şehrin kamu kurumlarının ele geçirilmesi, Sivas Valisi Davut Gül'ün ise gözaltına alınması istenmişti. İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan, bu emri yok sayıp 'Biz halkın ve milletin yanındayız' diyerek darbe girişimine hiçbir şekilde destek vermedi. Albay Arslan daha sonra Valiliğe geçerek, Sivas Valisi Davut Gül'e durum hakkında bilgi verdi. Darbe girişimini yok saydıklarını ve milli iradenin yanında olduklarını belirten Arslan, Vali Gül'e, "Devletimin, milletimin ve sizin emrinizdeyim" demişti. Burada Valilik balkonundan halkı selamlayarak protesto gösterilerine katılan Albay Arslan, Sivas halkının da takdirini topladı. Bu gelişmelerin ardından Albay Bektaş Arslan, önce Tokat Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan hakkında darbe girişimi nedeniyle gözaltı kararı çıkması üzerine bu göreve vekâleten atanmıştı, Arslan son olarak Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Daire Başkanlığına atandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 06:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER