Kabul etmiyoruz!

SEYİT ÖMER YILDIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Gençlik Kolları Başkanlığı parti binasında yaptıkları basın açıklaması ile Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olayları değerlendirdi.

Gençlik Kolları Başkanı İsmail Bilgen; “ Ülkemizde son günlerde gündemde olan Boğaziçi Üniversitesi  başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde genç arkadaşlarımızın yapmış oldukları haklı protestolarında sonuna kadar yanlarındayız. Üniversitelerin kapısına kelepçe vurulması , gençlerin evlerinin gece yarısı basılması , hukuksuz bir şekilde yapılan gözaltı ve tutuklamalar bizleri yıldırmadı ve yıldırmayacak” dedi.

Bilgen; “ Bizler , muktedirlerin hayalini dahi kuramayacakları haklı ve onurlu bir yerden sesleniyoruz. Gözaltına alınan ve tutuklanan bütün arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdr, Üniveristeyi abluka altına alan polis ordusu geri çekilmelidir, Başta Melih Bulu olmak üzere tüm kayyum rektörler derhal istifa etmelidir, Rektörlük seçimleri üniversitelerin tüm bileşenlerinin katılımıyla yapılmalıdır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.


Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 16:56

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER