JAPON SEYYAHIN GÖZÜNDEN SİVAS YEMEKLERİ

Türkiye’ye gelerek illeri gezen ve Türk yemekleri hakkında oluşturduğu seyyah bloğunda yorumlar yazan Japon Seyyah Takezawa Yuki Sivas’ı gezerek Sivas yemekleri hakkında bloğuna yazılar yazdı. Yuki, “Lezzetli! Türk kuzu yemekleri ile tanışabileceğiniz doğu şehri, Sivas” şeklinde ifadeler yer alıyor.

JAPON SEYYAHIN GÖZÜNDEN SİVAS YEMEKLERİ

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’a gelerek Sivas mutfağını tanıyan ve oldukça da hayran kalan Takezawa Yuki isimli Japon seyyah blogunda Sivas yemeklerinden oldukça geniş bahsediyor. Yazsında Sivas mutfağının oldukça lezzetli olduğundna bahseden Yuki, Sivas köftesinden Sivas tarzı hamburger şeklinde bahsediyor.  Yuki, “ Sivas’ta et yemeği ısmarladığınızda Sivas pide ve masaya dizilmiş Sivas’a özgü ince, hoş kokulu ekmek bu pide ekmeği ve et ile birlikte sebzeler geliyor şeklinde ifade ederek görsellerle de yazısını destekliyor.

Sivas’ta ilk kez işkembe çorbası içe Yuki, işkembe çorbasının oldukça sağlıklı olduğundan bahsediyor. Kazan simidine taktığı isim ise sağlıklı çerez şeklinde. Yazının sonunda ise Sivas’ın bir cazibe merkezi olduğunu belirterek lütfen hepiniz gelin görün diyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER