İYİ olayım derken…

Meral Akşener’in kurduğu İYİ Partinin Kurucular Kurulunda, Muhsin Yazıcıoğlu suikastında arama çalışmalarını engellediği için şüpheli konumuna düşen Ali Lapanta da yer aldı. Duruma ilk tepki gösterenlerden birisi olan Gazeteci İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş’in ‘İyi parti olayım derken kötü başlamışınız yola’ yorumu gündeme düştü.

İYİ olayım derken…

YÜKSEL MENEKŞE

Meral Akşener'in kurucu genel başkanı olduğu İYİ Parti’nin Kurucular Kurulunda skandal bir isim yer aldı. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasıyla ilgili başlatılan soruşturmada adı geçen, dönemin Adana Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta kurucu listesinde yer alıyor. O dönem kazanın yaşandığı bölgede Tuğgeneral olarak görev yapan Ali Lapanta, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili çelişkili açıklamalarıyla dikkat çekmişti.

Şehit gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş, duruma tepki gösteren ilk isimlerden oldu. Sosyal medya hesabından eleştirin yapan Yasemin Güneş’in tepkisi Sabah gazetesi aracılığı ile de duyuruldu. Güneş, ‘’Yazıcıoğlu suikastinde 8 yıldır şüpheli olarak adı geçen Ali Lapanta hiç mi duymadınız? İyi parti oluyum, derken kötü baslamisiniz yola." diyerek Akşener'in partisine tepkisini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER