“İtibar etmeyin”

“İtibar etmeyin”

MEHMET TIRPAN

Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, Kurban eti çekimlerinin hijyen kurallarına riyaet eden kasaplar aracılığı yapılması gerektiğini sokak ortasında veya farklı bölgelerde et çekimi yapan vatandaşlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Sokak ortasında et çekiminin yasak olduğunu ve tespit edilen kişi veya kişiler hakkında yasal işlem uygulanacağını hatırlatan Başkan Akgül, “Her yıl oldugu gibi bu yılda kurban eti çekeçek olan sadece odamıza baglı kasaplardır. Bu yılda et çekim ücretlerimiz 2 TL dir. Sağlık açısından da oldukça önem taşıyan kasaplarımız vatandaşa en iyi hizmeti verecektir” dedi.

Mahalle aralarında et çekimi yapan kişilerin Zabıta ve Tarım ve Orman il Müdürlüğü’ne şikayet edilmesi konusunda vatandaşlardan destek istediklerini aktaran Başkan Akgül, “Ne üdü belirsiz yerlerde sokak ortalarında her sokak ta mahelle aralarında ve  bahçe içerisinde  birçok adresi belli olmayan yerlerde etlerimizi çektirerek hem kendi sağlığımızı hemde ailemizi tehlikeye atmayalım. 5 kuruş on kuruş için hayatımızı hiçe saymayalım. Kasap esnaflarımız bu dönem de hem hijyen kurallarına uygun hemde tüm vatandaşlarımıza cevap verecek durumdalardır. Bu bağlamda kurumlarımızada büyük görevler düşmektedir. Her dönem yaşanan sokak ortasında mahelle aralarındaki saglıksız ve kayıt dışı et çeken kişileri inşallah bu dönem daha iyi bir çalışmayla önüne geçmiş oluruz. Bu zor zamanlardan geçerken tüm İslam aleminin şimdiden kurban bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER