“İsrail zulmüne karşı İslam birliği gerekli”

Erbakan Vakfı Sivas Temsilciliği bir basın açıklaması yaparak İsrail’in zulmünü lanetledi. Açıklamayı yapan Kasım Kılıç, ‘’Bu yaşananları sona erdirecek asıl adımları atacak olanlar İslam ülkelerinin yöneticileri olmaktadır’’ dedi.

“İsrail zulmüne karşı İslam birliği gerekli”

YÜKSEL MENEKŞE

Erbakan Vakfı Sivas Temsilciliği, Kudüs’te yaşanan İsrail’in zulmünü lanetledi. Vakıf binasında bir basın açıklaması yapan Sivas Temsilcisi Kasım Kılıç, Türkiye hükümetinin bir an önce girişimlerde bulunarak, İsrail zulmüne karşı İslam birliğini harekete geçirmesi gerekliliğinin altını çizdi. Kılıç yaptığı açıklamada,‘’Mescidi Aksa’nın şehri Kudüs; Rabbimizin mübarek kıldığı belde. Osmanlı idaresinde adaletin, İngilizlerin ve sonrasında Siyonist İsrail’in işgali altında ise zulmün hüküm sürdüğü kadim kent. Her sabah yeni bir cinayetle uyanan, her gününü ıstırap içinde geçiren, Siyonist işgalin pençesindeki Miraç’ın merkezi. Siyonist zulüm bu sefer Mescidi Aksa’nın içerisinde gösterdi kendisini. Tam 3 fidan, 3 gencecik insan bu mübarek mabedin içinde kurşunların hedefi oldu. Siyonist İsrail askerleri tarafından onlarca kurşun sıkıldı bedenlere. Ve sonra Siyonist İsrail, Mescidi Aksa’nın kapılarını kapattı. 50 yıl sonra bir kez daha Cuma namazının kılınmasını yasakladı. Devlet adamlarımız açıklamalar Birleşmiş Milletleri göreve çağırsınlar, kınasınlar yapılanları televizyon ekranlarından. Bütün bu yaptıklarımız Siyonist İsrail’i durdurmayacak, işgalin sona ermesi için yeterli olmayacak, Aksa’yı ve onun aziz bekçileri Filistinli mazlum kardeşlerimizi kurtarmayacaktır. Biz elbette ki haykırmaya, kahrolsun İsrail demeye ve lanet okumaya devam edeceğiz.

Bu yaşananları sona erdirecek asıl adımları atacak olanlar İslam ülkelerinin yöneticileri olmaktadır. Zulmün ve işgalin önüne geçecek güç bir an önce ortaya konulmalıdır. İnsanlıktan, insaftan ve vicdandan uzak bu anlayışla bir an önce anladığı dilden konuşulmalıdır. Türkiye bu konuda derhal harekete geçmeli İslam işbirliği teşkilatı ve D-8 Birliği çatısı altında ortak bir hareket planı ortaya koymalıdır. İsrail işgalini sona erdirecek, Gazze ablukasını ortadan kaldıracak, Mescidi Aksa’ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır’’

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 03:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER