İşlek caddelerde trafik kilitlendi

MELDA GENEŞ

Kurban bayramına bir gün kala şehir trafiği de adete kilitlendi. Arefe gününün verdiği yoğunluk şehir trafiğine de olumsuz etkiledi. Araçları ile şehir merkezine gelen vatandaşlar trafikte yer yer uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.  Gurbetçilerinde adeta akın akın geldiği memleketi Sivas’ta trafikte te hareketliliğe neden oldu. İstasyon Caddesi, Atatürk Caddesi, Hikmet Işık Caddesi, Celalbayar Caddesi ve 50. Yıl kavşağında trafikte seyir halinde olan araçlar kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Özellikle kent meydanında bulunan havuzlu kavşakta oluşan araç yoğunluğu yer yer araç sürücülerinde de gerginliğe neden oldu.

Sıcak havanın da etkisiyle adete sinirlerin gerildiği trafikte, trafik ekipleri zaman zaman yoğunluğa müdahale ederek, trafiği rahatlattı.

Her bayram arefesinde trafikte bu yoğunluğun yaşandığını kaydeden araç sürücüleri kent genelinde yaşanan yoğunluğun her yıl artan araç sayısından kaynaklandığını belirtti.

Şehrin en işlek caddelerindeki yoğunluğun bir nedeninin de yol üzerine park edilen araçlara izin verilmesinden kaynaklandığını dile getiren sürücüler, sürücülerin trafik kurallarına harfiyen uyması halinde bu yoğunluğun yaşanmayacağını ifade ettiler.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER