İŞKUR’DAN TYP DUYURUSU

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü güvenlik görevlisi mesleğinde toplum yararına çalışma programı düzenleyeceğini açıkladı. Programdan 235 kişi yararlanacak.

İŞKUR’DAN TYP DUYURUSU

Sümeyra DENİZ

Sivas Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, Sivas’ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların güvenliğinin sağlanmasına yönelik 235 kişilik güvenlik görevi mesleğinde toplum yararına program düzenlenecek.

1 Kasımda başlayacak olan program 30.06.2018 tarihinde sona erecek. Toplamda 244 gün sürecek olan programın başvuru tarihleri ise 16-20 Ekim arası İŞKUR İl Müdürlüğü’ne şahsen giderek veya www.iskur.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Yapılan açıklamaya göre katılımcı seçmeleri; 24 Ekim 2017 tarihinde Sivas/merkez, Suşehri, Kangal, Zara, Gürün, Şarkışla, Yıldızeli ve Gemerek ilçelerinde kura yöntemi ile yapılacak.

Katılımcılarda, 18 yaşını tamamlamış olmak, kuruma kayıtlı işsiz olmak, emekli veya malul aylığı almamak, öğrenci olmamak (açık lise ve açık öğretim öğrencileri hariç) ve özel güvenlik çalışma izni ve kimlik kartına sahip olma şartı aranacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 05:12

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER