Işığı görmemize 43 metre kaldı

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, “Mevlana Tünelinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tüpün birinde ışığı görmemiz için 43 metre kaldı. Diğer tüpte 300 metrelik kısım kaldı. Seneye bu projemizi tamamlamış olacağız” dedi.

Işığı görmemize  43 metre kaldı

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, Mevlana Tünelinde zeminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle çalışmaların aksadığını söyledi. Tıkalı olan Kuzey Ulaşım Aksını tamamlayarak trafik sorununu büyük ölçüde çözmesi planlanan Mevlâna Tüneli´nin 2018 yılında hizmete gireceğini vurgulayan Karaman: “Mevlana Tünelinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Zeminden kaynaklanan bazı sorunlardan dolayı işlerde yavaşlama olabiliyor. Onun üzerinde bir tarihi yapımız var şuan onun altındayız. Onun altından hassas şekilde geçmeye çalışıyoruz. Mevlana Tüneli 2018 yılında hizmete girecek” dedi.

Mevlana tünelini 2018 yılı öncesinde faaliyete geçirmek istediklerinin ancak kazı çalışmalarında nazı sorunlar yaşadıklarını vurgulayan Karaman: “Sivas’ın mega projelerinden biri olan Mevlâna Tüneli. 550 metre gidiş, 550 metre geliş olacak, 2 tüpten oluşan bir proje. Mevlâna’yı Aydoğan’a bağlayan Mevlâna Tüneli de Sivas için oldukça önemli. Çünkü Sivas’ta bütün trafik meydandan dağılıyor. Bu proje tamamlandığında doğu-batı ve doğu-kuzey bağlantısı karşılıklı olarak meydanın dışında Alibaba dediğimiz diğer tarafta da Menderes Caddesi güzergâhını birleştiren bir proje. Tüpün birinde ışığı görmemiz için 43 metre kaldı. Diğer tüpte 300 metrelik kısım kaldı. Seneye bu projemizi tamamlamış olacağız. Bunun yanı sıra Karşıyaka mahallesine bağlantı olarak bir köprü inşaatına başladık. Köprü İhalesini yaptık. Çalışmalar devam ediyor. Karşıyaka bağlantı yapabilmemiz için bu köprü yeterli olmuyor. Demiryolu ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarını değiştirmemiz gerekiyor. Bunun içinde DSİ´nin yan tarafından direk bir üst geçit yapmamız gerekiyordu. Demir yolları Bölge Müdürümüz ciddi gayretlerde bulunarak yolu demiryolu ağına aldırdı. İnşallah bu senenin sonunda belli bir noktaya geleceğiz. Kızılırmak üzerinden köprümüz bittiği zaman Karşıyaka mahallesine bir bağlantı yolu kurmuş olacağız. Stadyumun üst tarafına 4. İşletme Bölge Müdürlüğümüz yaya üst geçidi bağladı. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarının sağından ve solundan kaldırımlardan yayalar alınarak direk stad bölgesine aktarılacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 05:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15