İşçi çıkarmayan esnafın borcu ertelenecek

Corona virüs sebebi ile işyerlerini geçici süre ile kapatmak zorunda kalan esnaflara rahatlatan karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Salgın nedeniyle zarar gören esnafların borçlarında 3 ay erteleme yapıldı.

SEYİT ÖMER YILDIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile resmi gazetede yayımlanan kararla birlikte,corona virüs salgını nedeni ile zarar gören esnafların kredi borçlarında 3 ay erteleme yapıldı. Ancak kararın geçerli olabilmesi için esnafın işçi çıkarmaması şartı bulunuyor.

Corona virüs nedeni ile tedbir amaçlı faaliyetlerine ara veren esnafların kredi borçlarında 3 ay erteleme kararı alındı,bu kapsamda erteleme süresince borçlu olan esnaflardan çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alıncak. 31 Mart 2020 ve öncesi alınan düşük faizli kredi borçlarından, 1 Nisan-30 Haziran 2020 tarihleri arasında vadesi dolacak olan kredi borçları 3 ay faizsiz şekilde erteleme yapılacak.

Borçlarına ilişkin olarak çalışanı çıkarmaması taahhütü alınmasına rağmen çalışanını çıkardığı tespit edilen esnaf bu kapsamdan çıkarılacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 14:34

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER