“İmar planı işin içinde çıkılmaz hale geldi”

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut: “İş bilmez yöneticiler tarafından Sivas belediyesi kendi yaptıkları değişiklikleri tekrar değiştirerek şehrin imar planını içinden çıkılamaz bir hale getirmiştir. Şimdi kimse şehrin geleceğini düşünüyoruz cümlesinin arkasına sığınıp bu değişikliği izaha çalışmasın. O zaman bize şu soruyu sorma hakkı doğar. İlk yaptığınız değişiklikte Sivas’ın geleceğini düşünmüyor muydunuz?” dedi.

“İmar planı işin içinde çıkılmaz hale geldi”

Mehmet TIRPAN

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, “Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumunun olduğu bölgede 2014 yılında kendilerinin yaptığı imar değişikliklerini 18. Madde imar uygulaması problemlerini mazeret göstererek yeniden bir değişime tabi tutmuşlardır” dedi.

O tarihte yapılan değişikliğe itiraz edildiğini ve konunun mahkemeye taşındığını vurgulayan Bulut: “BBP 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen Mimar Sami Aydın’ın ilk icratı Mart 2014 de kesinleşen Sivas Revizyon İmar Planını değiştirmek için kısmi revizyon kararı almak oldu. Bu kararı kamuoyuna “revizeyi revize ediyoruz”, “yanlışları düzeltiyoruz” beyanatları vererek toplantılar düzenlemek olmuştu. Bu süreçte yapacağı imar değişikliklerinin şehrin ufkunu ne kadar açtığını kamuoyuna deklare ediyordu. BBP meclis gurubu o tarihte yapılan değişikliklere itiraz ederek Sivas İdare Mahkemesine dava açmıştı. Bu süreç hala devam etmektedir. Gelinen noktada görülüyor ki iş bilmez yöneticiler tarafından Sivas belediyesi kendi yaptıkları değişiklikleri tekrar değiştirerek şehrin imar planını içinden çıkılamaz bir hale getirmiştir. Şimdi kimse şehrin geleceğini düşünüyoruz cümlesinin arkasına sığınıp bu değişikliği izaha çalışmasın. O zaman bize şu soruyu sorma hakkı doğar. İlk yaptığınız değişiklikte Sivas’ın geleceğini düşünmüyor muydunuz? Bu gün gelinen noktada Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumunun olduğu bölgede 2014 yılında kendilerinin yaptığı imar değişikliklerini 18. Madde imar uygulaması problemlerini mazeret göstererek yeniden bir değişime tabi tutmuşlardır. Şimdi buradan sesleniyoruz. Bu sorunların çıkacağını ön görmek 2014 yılında aklınıza gelmedi mi? Bu konudaki meclis toplantılarında yapılan uyarıları neden dikkate almadınız? Yaptığınız imara inanarak oradan mülk alan yatırımcı ve mevcut hak sahiplerinin mağduriyeti ne olacak. Durmadan değişen imar planları belediyenin güvenilirliğini ne hale getirdiğinin farkında mısınız? 418. Madde imar uygulama sınırları tüm itirazlara rağmen kaldırıldığında bu sıkıntılarla karşılaşacağım bir mimar olarak öngöremediniz mi? Bölgedeki rekreasyon alanlarını sosyal tesise dönüştürüp 18. Madde imar uygulamasına dahil ederek mülkiyet dokusundaki dağıtım listesini içinden çıkılamaz hale getireceğini neden hesaba katmadınız.” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER