İller Bankasından 367 milyonluk yatırım

İller Bankası Sivas Bölge Müdürü Harun Cesur, Sivas’a Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri (SUKAP) kapsamında 355 milyonluk yatırım yapacaklarını söyledi.

İller Bankasından  367 milyonluk yatırım

Mehmet TIRPAN

İller Bankası Sivas Bölge Müdürü Harun Cesur, Bölge Müdürlüğü olarak Sivas’ta toplam 367 milyon tutarında 38 adet proje ve inşaat işlerinin bulunduğunu söyledi.

Yatırımların 355 milyonunun Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri (SUKAP) kapsamında olduğunu ifade eden Cesur: “Altyapı inşaat sektöründe toplam 26 milyon sözleşme bedelli 7 adet işimiz devam etmekte 300 milyon proje keşif bedelli 7 adet altyapı inşaat işimizin ise ihale süreçleri devam etmektedir” dedi.

Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri hakkında bilgi veren Cesur, : “Şarkışla içme suyu kanalizasyon inşaat ihalesi gerçekleşmiş olup yer teslimi yapılmıştır. Şarkışla Cemel Gürçayır grup içme suyu arıtma tesisinin sözleşmesi imzalandı. Zara atık su arıtma ve Kangal içme suyu kanalizasyon inşaat ihalesi gerçekleştirildi. Şuanda ihalenin sonuçlanması bekliyoruz. Gemerek, Gürün ve Doğanşar ilçelerinde içme suyu kanalizasyon inşaat ihalelerinin de süreçleri devam ediyor. Proje olarak 12 tane projemiz devam etmekte. Ayrıca belediyelerimize finansman sağladığımız 13 adet 33 milyon tutarındaki işimizin de yapımı devam etmedir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER