‘İkra Kitap’ okuma sevdalıları için hazırlanıyor

Sivas İmam Hatipliler Derneğinin hazırlamış olduğu proje kapsamında dernek binasının giriş katında oluşturulan ‘İkra Kitap’ okuma sevdalıları için hazırlanıyor. 3 bin kitap gençlerle buluşacak.

‘İkra Kitap’ okuma sevdalıları için hazırlanıyor

SÜMEYRA DENİZ

Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği Sivas İmam Hatipliler Derneği tarafından hazırlanan ‘İkra Kitap’ adlı proje düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Dernek binasında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenlenen İmam Hatipliler Derneği Başkanı Samet Şimşek, proje ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Bu kapsamda projenin onaylanmasının ardından çalışmalara başladıklarını dile getiren Şimşek, “Nitelikli bilgiye erişmenin güvenli kaynağı kütüphanelerdir, kitaplardır. Ancak günümüzde insanlar bilgiye ihtiyaç duyduklarında internete başvuruyorlar. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde insanlar çok zahmetsiz hızlı bir şekilde ulaşıyor.  Dernek olarak 8 ay sürecek projemiz ile oluşturmuş olduğumuz kütüphanemiz ile öğrencilerimize ve gençlerimize faydalı olmak, onların kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, gençleri zararlı uğraşılardan kurtarıp, topluma faydalı gençlerin yetişmesini vesile olmak ve sosyalleşmesini sağlamaktır.  dedi.

Şimşek, kitap okumaya gelen ve kütüphaneden faydalanacak, etkinliklere katılacak bütün öğrencilere ve gençlere  çay ve poğaçanın  ücretsiz olarak ikram edileceğini kaydetti.

Gençlik Projeleri kapsamında yapılan proje ile çeşitli etkinliklere yer vereceklerini dile getiren Şimşek, proje kapsamında kütüphane oluşturduklarını, şehir gezileri yapacaklarını, satranç, akıl oyunları, sinema etkinliği, yarışmalar söyleşiler, yazarlar buluşmalarını, şiir günleri ve farklı etkinliklere yer vereceklerini sözlerine ekledi.

Gençlerin faydalanacağı kütüphane için dernek binasının giriş katında  İkra Kitap   oluşturduklarını kaydeden Şimşek, açılışının ise 28 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’da açılacağını belirterek, açılışa imam hatip camiasını ve gençleri davet etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER