İki yılda 14 milyonluk yatırım

Sivas, Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında iki yılda 14 milyon 73 bin liralık yatırım aldı. Bir kısmı tamamlanan bir kısmı ise devam eden 23 proje Sivas’a kazandırıldı.

İki yılda 14 milyonluk yatırım

YÜKSEL MENEKŞE

2016 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamına alınan Sivas´ta iki yılda 23 proje destek aldı. Kültür programında 3 proje, hayvan içme suyu programında 5 proje, hayvancılık altyapısının geliştirilmesi programında 2 proje, bitkisel üretim altyapısının geliştirilmesi programında 1 proje, küçük ölçekli tarımsal sulama projelerinde 11 proje destekleniyor. Aşağıçakmak Köyü Tarımsal Sulama Projesi´nin ödeneği ise TANAP-DAP arasında imzalanan protokol kapsamında TANAP tarafından karşılanıyor. Bir kısmı tamamlanan bir kısmı ise devam eden 23 projenin toplam ödeneği 14 milyon 73 bin lira.

Öte yandan Sivas´ta su kaynağı olan alanlarda küçükbaş ve büyükbaş hayvanların su ihtiyacının karşılanması amacıyla yıl içerisinde 400´ü sac, 990´ı da beton olmak üzere bin 390 adet sıvat dağıtılacak. Bunun yanı sıra “Mobil Koyun Banyoluğu İmalatı ve Dağıtımı Projesi” kapsamında 1 adet mobil koyun banyoluğu da Sivas çiftçisinin kullanımına sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER