İdlib Şehidi son yolculuğuna uğurlandı

Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir için Sivas’ta cenaze töreni düzenlendi. Şehit Nayir, corona virüs nedeni ile yukarı tekke mezarlığında düzenlenen törenin ardından garnizon şehitliğinde toprağa verildi.

Seyit Ömer Yıldız

İdlib’te şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir Sivas’ta yukarı tekke mezarlığı garnizon şehitliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin Cenazesine Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vali Salih Ayhan, Sivas Milletvekilleri, il protokolü ve çok sayısıda vatandaş katıldı. Şehidin cenaze töreni öncesi katılılanlara Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğü personeli tarafından maske ve eldiven dağıtıldı.

Virüs nedeni ile polis şehitliği önünde top arabasına konulan şehit Ramazan Nayir garnizon şehitliği önüne getirildi. Törende şehidin özgeçmişi okunarak helallik istenmesinin ardından kılınan cenaze namazı sonrası şehit garnizon şehitliğinde toprağa verildi. Tören de şehidin ailesi ve yakınlarının ise ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 14:04

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER